1. kapitola

16. října 2007 v 12:42 |  Jiný svět=Nový život
Tak jsem konečně vytvořila 1.kapitolu. Doufám že se vám bude líbit, sice mi připadá taková o ničem, ale něják jsem začít musela, tak uvidíme. Prosím napiště mi co si o téhle povídce zatím myslíte ať vím jestli mám vůbec pokračovat a jestli jí vůbec někdo čte. Přeju pěkné čtení.

Divné narozeniny
Chris se prudkým posazaním probudila. Ještě před chvílí se jí zdál velice zvláštní sen, ale čím víc se ho snažila vybavit, tím víc se jí vytrácel z mysli. Nakonec rezignovaně vyhlédla z okna a udiveně zamrkala. Venku teprve svítalo a to jí velice udivilo. Chris totiž není žádný ranní ptáček, vždy si ráda přispala. Nechápavě nad tím zakoutila hlavou a šla se převlíknout z pyžama. Přešla přes pokoj ke svojí skříni a pohled jí spočinul na kalendáři, který má na stole. Já mám dneska narozky. Konečně už mi není 15, ale 16! Proběhlo jí hlavou. S tímto novým zjištěním se začala převlékat. Sotva si stačila obléknout kraťasy a někdo vešel do jejího pokoje. Chris se otočila a dívala se na svojí udivenou mamku.
"Ty už jsi vzhůru?" Zeptala se mamka, která nevěřila svým očím.
"Dobré ráno. Jo zrovna jsem vstala." Odpověděla s úsměvěm.
"Copak tak zvesela? To už se nemůžeš dočkat až odjedem nebo co?"
Chir s udivením zamrkala."Chceš říct že nevíš co je dneska za den?"
"Ale to víš že vím. Přece bych nemohla zapomenout na narozeniny mé jediné dcery."Odpověděla Chris mamka.
"No už jsem se zlekla a co jsi to říkala o tom odjezdu?"
" Jak vidím tak máš sklerózu ty a ne já. Vždyť dneska, já a Patrik odjíždíme do Francie."
"Ahá! Tak na to jsem fakt úplně zapomněla." Dneska se dozvídám samé lepší zprávy. Pomyslela si Chris s úsměvem na rtech.
"No tak když už jsem ti to připomněla tak se pojď nasnídat, ať ti stihneme popřát než odjedem."S těmito slovy odešla z pokoje.
Chris se rychlostí blesku dooblékala a upalovala do kuchyně. Posadila se ke stolu a s chutí se pustila do snídaně. Všude byly položené všelijaké věci a maka pobíhala z jednoho pokoje do druhého a pokřikovala že ten odjezd určitě nestihnou.
Chris zpolkla poslední sousto své snídaně a už u ní stáli nastoupení všichni obyvatelé tohoto domu a přáli jí k narozeninám. Jako každý rok dostala nějaké oblečení, knižků a pár dalších maličkostí.
"Moc děkuju."
"Nemáš za co. Ale teď už musíme jít, tak buď tak hodná a pojď nám pomoct odnést věci do auta." Požádala Chris její mamka.
"Tak doufám že máte všechno?!" S těmito slovy položila Chris poslední tašku do kufru auta.
"Doufám." Odpověděla mamka, ale v jejím hlase byla znát pochybnost.
"Tak chovej se tu prosím tě slušně a nic neproveď" Udělovala mamka ještě poslední rady.
"Mami děláš jako bych byla poprvé sama doma."
"Já vím, ale tak raději ti to zopakuju.Tak se měj pěkně a užíj si narozeniny. Ahoj." Loučila se mamka a dala Chris pusu.
"No jo. Tak se mějte. Ahoj." Odpověděla a pomalu zavřela dveře.
Konečně pohoda a klid. Pomyslela si Chris a šla do svého pokoje, kde si sedla k počítači. Byly totiž letní prázdniny takže nemusela do školy.
U počítače strávila celé dopoledne. Byla by tam možná i déle, kdyby někdo nezaklepal na dveře. Kdo to může být? Vždyť jsem z nikým nebyla domluvená. Proběhlo Chris hlavou. Došla ke dveřím a podívala se kukátkem, kdo že jí to ruší její klid. Za dveřmi stála jedna její spolužačka, se kterou se tak trochu bavila ve škole. S údivem otevřela dveře a byla zvědavá co jí muže Tereza chtít.
"Ahoj, co tady děláš? My jsme byla domluvené?" Zeptala se Chris.
"Hoj, ne nebyly ale nechtěla by jsi jít ven? Potřebovala bych si s někým promluvit." Odpověděla Tereza s prozbou v hlase.
"Jo klidně, ale budeš muset chvíli počkat musím se převlíknout."
" Jo jasně, tak si pohni."
Chris zavřela dveře a šla se tedy převlíknout. Stále ale nechápala, proč přišla Tereza právě za ní, vždyť se spolu nikdy moc nebavili. S těmi to myšlěnkami se převlíkla a došla zpátky ke dveřím.
"Tak už jsem hotová, můžem vyrazit."usmála se Chris na Terezu.
Procházely se asi už půl hodiny a Tereza nezavřela pusu od té doby co vyšly. Pořád vykládala o nějakých klukách, které Chris vůbec neznala a pomalu už přestávala Terezu vnímat. Po chvíli se posladily se na jednu lavičku v parku a Tereza stále mluvila. Teď už jí Chris nevnímala vůbec protože jí zaujalo něco úplně jiného. Nedaleko od ní zahlédla nějkou divnou postavu, která ale hned zase zmizela. Chris zamrkala a pohledem hledala kam ta osoba mohla zmizet, ale už jí nikde neviděla. Co to mohlo být? Přemýšlela Chris. Seděly tam asi ještě 15 minut a Chris se už strašně nudila. Otočila se na Terezu, aby upoutala její pozornost.
"Víš Terez já už budu muset jít." Zalhala Chris, protože už jí to vážně nebavilo poslouchat stále dokola, s kím že to už Tereza chodila, kdyby alespoň na chvíli pustila Chris ke slovu, ale to ne.
"Aha no to je škoda. Moc ráda jsem si s tebou popovídala. Doufám že to někdy zopáknem, čau" Odpověděla s milým úsměvěm Tereza.
"Hmm možná." Tak s tím nepočítej. Prý popovídaly. Neřekla jsem za celou dobu jedné slovo. pomyslela si v duchu Chris. Potom se otočila a pomalým krokem se vydala domů. Byla na půl cesty, když za sebou uslyšela nějaký divný zvuk. Prudce se otočila, ale nikoho kdo by ten zvuk způsobil tam neviděla. Asi už začínám bláznit. Měla bych se přestat dívat na ty horory. Říkala si v duchu, ale přesto zrychlila krok. Za chvíli už konečně dorazila před dům. Ani nevěděla proč, ale naposledy se rozhlédla po jejich ulici a k jejímu velkému převapení na jedom konci ulice stála ta divná osoba, kterou dneska viděla v parku. Když si jí chtěla prohlédnout pozorněji, tak najednou zmizela. To se mi muselo určitě zdát. Snažila se uklidnit samu sebe. Vešla dovnitř a rychle zavřela za sebou dveře.
Pomalu už se schylovalo k večeru a Chris ležela v posteli a dívala se na televizi. To byly teda narozeniny. Skoro celé odpoledne jsem stávila s kamarádkou, která si ani nevzpomněla, že mám narozeniny, ale zato mi vykládala snad o všech klukách na světě a potom taky ta zvláštní osoba, kterou jsem dneska viděla. Kdo to jen mohl být? A kam vždycky tak náhle zmizel, když jsem si ho chtěla pozorněji prohlédnout? S těmito myšlenkami Chris usínala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pantherka pantherka | Web | 16. října 2007 v 15:26 | Reagovat

je to skvělý! Už se těším na pokračování :o)

P.S - pls mrkněte se prosím někdo na ´moje povídky, dík

2 Naiad Naiad | Web | 16. října 2007 v 16:31 | Reagovat

Ahoj, tak jak jsi mě požádala, tak jsem si přečetla tvojí povídku... řekla bych, že píšeš dost čtivě :-) A nápad? Zatím to vypadá dost slibně, ale abych se přiznala moc netuším, co s tím chceš ještě udělat (ale ráda se to dozvím :-))

Jinak máš tam dost překlepů (neříkám, že já ne :-D většinou se jich tam najde víc než dost, ale vždy to vypadá dobře, když tam žádné nejsou... většinou stačí, když si to alespoň 2x po sobě přečteš a nebo si to stačí přečíst nahlas, to hned poznáš, kolik chyb tam máš a jak to všechno zní) nebo si najdi betta-readera (já ho sice nemám, ale hodil by se mi, protože někdy opravdu píšu kraviny :-D)

No jinak ještě pár rad: první uvozovky se píšou dole, ale to by ti měl word opravit (přesně jako ty překlepy) tedy jestli píšeš ve wordu... jo a po přímé řeči se ve většině případech píše malé písmeno (např.: „Víš Terez, já už budu muset jít.“ zalhala Chris... jestli píšeš ve wordu, tak se tam dá nastavit, aby se ti neměnilo první písmeno na velké...)

Tak jinak se mi povídka opravdu líbí, jak už jsem psala na začátku a jsem opravdu zvědavá na pokračování :-)

Jsem hrozně zvědavá, kdo je ten záhadný muž :-) A doufám, že se to brzy dozvím... neboj, tahle kapitola nebyla nudná, vždy se musí nějak začít a ty jsi nezačala nudně, právě že naopak, jsem totiž strašně zvědavá, jak to všechno bude a doufám, že pokráčko bude brzo :-)

Tak jsem se zase hezky rozepsala :-) Prostě se v těch komentářích nemůžu pomoct :-D A jestli bys náhodou chtěla ještě něco, tak se klidně ozvi (u mě na stránce se podívej do kontaktů...) jsem ráda, když začínají lidi psát, protože potom vznikají další a další suprové povídky a na to ta tvoje vypadá :-)

3 Naiad Naiad | Web | 16. října 2007 v 16:32 | Reagovat

Sakra, to jsem se rozepsala :-D

4 tabby tabby | Web | 16. října 2007 v 19:00 | Reagovat

ahuuuuuj mno trekla bych ze to vypada vic nezslibne jen tak dal moc se mi to libi fak fantas...:0)

5 Elisabeth Elisabeth | E-mail | Web | 16. října 2007 v 19:16 | Reagovat

Ahoj, tak na tvou žádost jsem se také přišla opovívat na tvůj blog, abych si přečetla tu tvou povídku......jeví se mi velmi slibně a čtivě, což je samozřejmě dobrý začátek pro to, aby sis získala čtenáře....k té kritice-všechno už vlasně napsala Naiad, takže ti tody nebudu psát znova...ale myslím, že tě neupozorňovala na občasné nespisovné výrazy tam, kde není přímá řeč a občasné opakování slov, ale jinak pro začátek je to velmi působivé a zajímavé, takže jdu okamžitě na další :-)Psaní zdar

6 Lucííík Lucííík | 16. října 2007 v 19:57 | Reagovat

Moc vám děkuju....je to radost číst, že se vámto líbí..fakt...

7 Jane245 Jane245 | Web | 17. října 2007 v 9:02 | Reagovat

Začiatky poviedok sú tie najhoršie, aké môžu byť. Mne kamarátky povedali, že ich mám uzasne a velmi putave. To iste môžem povedať aj ja o tebe. Naozaj pekna kapitolka :D

8 Enervate Enervate | E-mail | Web | 17. října 2007 v 13:21 | Reagovat

Hmmm...fakt to začíná zajímavě:)) Jsem zvědavá, co všechno se z toho vlastně vyklube :D Já jsem taky začala psát, tak jestli budeš mít zájem ...:D

9 Merisa Merisa | Web | 17. října 2007 v 17:10 | Reagovat

rozjíždí se to fakt dobře jdu se vrhnout na další kapitolu :)))

10 Silmarilien-Palantírilien Silmarilien-Palantírilien | E-mail | Web | 20. října 2007 v 14:39 | Reagovat

juj, začátek je opravdu skvělý. :o) rozjezd se ti povedl, o tom není sporu. a záhadná postava - žjups, jsem naputá, kdo to bude :o)

11 Neviditeľná Neviditeľná | E-mail | Web | 1. prosince 2007 v 14:13 | Reagovat

Ahoj,

zatiaľ je to zaujímave. Páči sa mi to, teším sa čo bude ďalej.

PS.: V mojej poviedke teraz pridávam nové kapitoly už len na moju stránku, tak sa tam môžeš potom mrknúť.

12 Pád´o - girl Pád´o - girl | E-mail | Web | 30. prosince 2007 v 21:07 | Reagovat

tak ten začátek mi připadá dobrej , jdu mrknout na další. Jsem moc zvědavá jak se to bude pokračovat:)

13 Jenny Jenny | Web | 26. ledna 2008 v 16:09 | Reagovat

No, vypadá to víc než zajímavě, jdu dál

14 Andromeda Andromeda | Web | 13. února 2008 v 21:39 | Reagovat

Idem na daľšie kapitoli :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama