10. kapitola

2. listopadu 2007 v 23:01 |  Jiný svět=Nový život
Tak konečně přidávám další kapču. Moooc omlouvám, že to trvalo tak dlouho, ale tento týden jsem měla ve škole peklo a vůbec jsem nestíhala. Doufám, že se vám apa bude líbit. Je sice taková o ničem, ale slibuji že v příští už by to mělo být zajímavější.:-) a mooooooooooooc prosím komentujte.

Nový domov
Chris otevřela oči a první co uviděla byly černé saze. Vystoupila z krbu a započala boj proti malým černým zrníčkům, které měla usazené na oblečení. Po chvíli to však vzdala a rozhlédla se po místnosti, ve které se nacházela. Podle nábytku usoudila, že je v obývacím pokoji. Byl docela velký a pěkně zařízený. Cítila z něj klidnou atmosféru domova. U gauče stál Mark, který se ještě pořád smál tomu, jak před chvílí zápasila se sazemi. Chris se na něj jen ušklíbla.
"Co je tu k smíchu?" zeptala se na oko naštvaně.
"Nic, ale musím uznat, že na první cestu s letaxem, jsi to zvládla skvěle. Počkáme ještě na Natalí a..."
"Mluvil tady někdo o mě?" zeptala se Natalí, která právě vystupovala z krbu. Když se podívala na Chris tak bylo zná, že jsi oddechla. Bála se toho, aby se neocitla v nějakém jiném krbu. Vydala se k nim a usmála se.
"Zrovna jsem se chtěl Chris zeptat, jestli chce provést po domě, ještě dnes nebo až zítra." řekla Mark Natalí.
"Já osobně bych ti radila nechat to na zítřek. Tento dům je celkem velký a zabralo by to více času." navrhovala Natalí.
"Myslím, že to necháme na zítřek. Jsem už celkem unavená a ještě k tomu ten letax. Raději bych si šla lehnout, pokud vám to nevadí?" řekla směrem k Natalí.
"naprosto tě chápu. Po své první cestě s letaxem jsem se taky necítila zrovna nejlíp a prosím tě tykej mi." Chris se jen usmála a přikývla.
"No tak pojď, ukážu ti kde máš pokoj. Jen doufám že se ti bude líbit, protože jsem si dovolila ho už trochu zařídit. Kdyby jsi s tím, ale nesouhlasila tak se to dá změnit." Natalí zamířila k otevřeným dveřím, které vedly do vstupní haly. Chris jí následovala, ale ve dveřích se ještě otočila na Marka.
"Dobrou noc."
"Dobrou a pěkné sny." odpověděl a posadil se do křesla, které stálo před krbem.
Natalí na ni čekala po schody, které vedly do ostatních pater. Vystoupaly dvě patra a zabočily do leva. Páni, je to tu vážně veliké. Už se těším, až to tu celé budu moct prozkoumat. Říkala si Chris.
"Tak a jsem tady." stály před dřevěnými dveřmi skoro na konci chodby. Chris pomalým pohybem otevřela a vešla dovnitř. Zůstala zaraženě stát. Nebylo to však tím, že by se ji její nový pokoj nelíbil. Právě naopak,tento pokoj byl skoro podle jejích představ. Ocitla se ve velice prostorném pokoji s velkými okny, kterými ve dne proniká spoustu světla. Celý pokoj byl laděn do červených odstínů. Byla tam velká postel s nebesy, prostorné skříně, psací stůl a spousta dalšího nábytku, který jen přeletěla pohledem.
"Je krásný. Trefila jste se přesně, červenou barvu miluju." vydechla uchváceně Chris.
"Tak to jsem ráda a co jsem ti říkala o tom vykání?!"
"Promiň, budu si na to muset zvyknout." omlouvala se.
"To je v pořádku. No teď už tě nechám, ať si můžeš jít lehnout. Snídaně je zítra v osm." když však viděla jak se Chris tváří dodala.
"Když tak tě přijdu vzbudit, kdyby jsi nevstala sama. Mám totiž na zítřek jisté plány. Tak pěkné sny."
"Dobrou."odpověděla. Natalí se ještě zastavila ve dveřích a otočila se na ni.
"Málem jsem zapomněla. Támhle ty dveře vedou do tvé vlastní koupelny. Dobrou." mrkla spiklenecky na Chris a odešla. Chris se jen pousmála a zamířila k těm dveřím, na které ukazovala. V koupelně se nacházela velká vana, sprchový kout a plno skříněk, které byly postaveny u stěny. Celá byla laděna do modro-bílé barvy. Začíná se mi tu líbit čím dál tím víc. Usmála se v duchu a začala se svlékal. Vešla do sprchy a začala si užívat ten uvolňující pocit, kdy jí na tělo dopadaly kapky vody.
Z koupelny vyšla asi po půl hodině a hned si vlezla do postele. Tak a jsem tady. V novém domově, v minulosti, která se mi stává novým život. Teď už to není jen představa, ale skutečnost. Teď už není cesty zpátky. S těmito myšlenkami usnula.
Ráno Chris probudil milý hlas, který na ni mluvil. Vůbec se ji však nechtělo otevírat oči. Po dlouhé době se konečně dobře vyspala a už má vstávat?!
"Chris vstávej. No tak, dole už na tebe čeká snídaně." snažila se ji Natalí probudit.
Když však Chris uslyšela slovo "snídaně", tak rychlostí světla otevřela oči.
"No konečně, už jsem si myslela, že tě nevzbudím." oddychla si Natalí.
"Dobré ráno." řekla ospale Chris a dlouze si zívla.
"Dobré, rychle se převlíkni a já tě zatím počkám na chodbě." Chris jen přikývla a za deset minut už vycházela z pokoje.
"Jak se ti spalo?" zeptala se Natalí a vydala se ke schodišti.
"Skvěle, vůbec se mi nechtělo vstávat."
"Tak toho jsem si všimla." usmála se Natalí.
"Chtěla jsem se tě zeptat. Jak ti mám vlastně říkal? Natalí, Nat?" zeptala se Chris.
"Klidně mi říkej Nat, tak mi říkají kamarádi." došly do vstupní haly a vydaly se opačnými dveřmi, než byly ty, co vedly do obývacího pokoje. Vešly do jídelny. Když Chris spatřila tu spoustu jídla co byla na stole, tak se ji rozzářily oči.
"Nevěděla jsem co máš ráda a tak jsem toho nechala udělat víc." Chris se posadila a vzala si toast. Nat ji napodobila a taky se posadila.
"Kde je Mark?" zeptala se s plnou pusou Chris.
"Ten už je dávno v práci. Já jsem si pro tento týden vzala volno, aby jsi tu nebyla sama."
"Aha, a kde vlastně pracujete?"
"Mark je léčitelem u Svatého Munga a já mám na Příčné ulici něco jako restauraci, kdyby jsi chtěla můžeš mi tam pomáhat."
"Ráda, alespoň budu mezi lidmi. Včera jsi mluvila něco o tom, že máš na dnešek už nějaké plány. Týkají se mě?"
"Abych řekla pravdu, tak se týkají jen tebe. Chtěla bych jít nakupovat. Nemáš tady přece žádné své věci ani oblečení. Co ty na to?"
"S tím souhlasím, ale nejdříve se budeme muset stavit do banky. Musím si vybrat nějaké peníze." řekla s klidem v hlase Chris.
"Tak to ne, ty peníze si šetři do budoucna. O tohle se postarám já."
"Ne to ne. Stačí že jste byli ochotní si mě vzít k sobě, nechci aby jste za mě ještě takhle utráceli." protestovala.
"S tím si nelam hlavu. Děláme to rádi, ale když jinak nedáš tak uděláme kompromis. Já ti koupím oblečení a podobně a ty si potom sama koupíš věci, které budeš potřebovat do školy. Souhlasíš?"
Chris nad tím chvíli uvažovala, ale když viděla že Nat nepřesvědčí tak souhlasila.
"Bydlí tady v okolí hodně kouzelníků?" změnila téma Chris.
"Celkem dost. Jsou to samí příjemní lidé, však je sama poznáš." Chris spolkla poslední sousto a dopila čaj.
"No jak vidím,už jsi dojedla, tak můžeme jít?"
"Jistě a kam vlastně půjdeme?"
"Pojedeme Záchraným autobusem do Londýna." Řekla jako by nic Nat. Vyšly před dům na ulici a Chris spatřila v okolí jejich domu, mnoho dalších, které byly podobné tomu jejich. Všechny byly stejně velké a pěkné. Nat mezitím vytála hůlku a mávla s ní. Za chvíli před nima zastavil červený patrový autobus. Chris se na něj nejistě podívala a nastoupila.
Chris zažila jeden z nejúžasnějších dnů ve svém životě, teda až na tu cestu Záchraným autobusem. Ta byla strašná, málem se jí udělalo špatně.
Celý den jen chodily po různých obchodech, od těch s oblečením až po ty s kosmetikou. Chris si vybrala s pomocí Nat spoustu krásného oblečení a plno dalších věcí, které bude potřebovat. Na oběd si pak zašly do jedné restaurace ve středu Londýna, pro Chris to bylo něco nového a zajímavého, protože v Londýně nikdy nebyla. Užily si spolu spoustu legrace, při které se Chris sblížila s Nat. Byla pro ni jako starší kamarádka a měla ji moc ráda. Večer se pak vrátily úplně vyčerpané s rukama plnýma tašek, ale na druhou stranu byly plné krásných zážitků a pocitů. Když pak večer Chris ležela v posteli a přemýšlela nad tím, co dnes prožila. Musela uznat, že lepší rodinu ji Brumbál snad ani nemohl vybrat a v duchu mu děkovala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Domča Domča | 3. listopadu 2007 v 9:52 | Reagovat

moc krátký,ale jinak super

2 Silmarilien-Palantírilien Silmarilien-Palantírilien | E-mail | Web | 3. listopadu 2007 v 14:14 | Reagovat

jééé, to jsem ráda, že je v nové rodince spokojená :o)

mocka pěkná kapitolka, taková idylická :-)

3 Denisa Denisa | 3. listopadu 2007 v 15:04 | Reagovat

bezvadný krátky ale chápu tě já se snažila sama taky něco napsat a musím uznat že je to fakt fuška a to ani nemluvím jak to dopadlo téma dobrý ale napsaný otřes :-)už se nemůžu dočkat další kapitolky

4 Lucííík Lucííík | Web | 5. listopadu 2007 v 16:03 | Reagovat

moooc vám děkuju..a ještě bych chtěla říct že jestli tady nepřibyde alespoň 5 komentů tak vážně nevím kdy sem přidám další...takhle nemám žádnou motivaci ke psaní...

5 Naiad Naiad | Web | 5. listopadu 2007 v 20:34 | Reagovat

Tak jsem se dočkala (omlouvám se, že to čtu až teď, ale dřív jsem neměla čas) Pěkná kapitola, taková oddychová, ale to mi vůbec nevadilo, protože jsem si jistá, že se toho ještě bude dít spousta :-) Moc hezká kapitola a moc se těším na další :-)

6 Naiad Naiad | Web | 5. listopadu 2007 v 20:58 | Reagovat

Moc pěkná kapitola :-) I když trochu oddychová, tak se mi líbila, protože vím, že už brzy se toho bude dít spousta :-)

7 Naiad Naiad | Web | 5. listopadu 2007 v 21:04 | Reagovat

tak se omlouvám za dva komentáře, ale nešlo mi to odeslat...

8 Pád´o - girl Pád´o - girl | E-mail | Web | 30. prosince 2007 v 23:34 | Reagovat

krásná kapitolka , zatím papa

9 alex alex | E-mail | Web | 4. ledna 2008 v 20:00 | Reagovat

Píšeš moc krásně , ale přece jenom mi připadá, že Chris nemá vůbec žádné problémy a problémy přece do příběhů patří. No, jsem teprve u desáté kapitoly. A ještě něco k té anketě - jsem opravdu závislák!

10 zgyslmf zgyslmf | E-mail | Web | 30. května 2009 v 9:38 | Reagovat

XTExrd  <a href="http://pbvlupyflydb.com/">pbvlupyflydb</a>, [url=http://sombbxfwrydw.com/]sombbxfwrydw[/url], [link=http://lfiweiurtups.com/]lfiweiurtups[/link], http://dbmsrqtrswbp.com/

11 jsdsnj jsdsnj | E-mail | Web | 13. června 2009 v 8:18 | Reagovat

HKPaiW  <a href="http://ehyrrfcblaab.com/">ehyrrfcblaab</a>, [url=http://jchjmeqxsbqw.com/]jchjmeqxsbqw[/url], [link=http://qkjjqrxsxczo.com/]qkjjqrxsxczo[/link], http://tdgzgefzbexr.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama