14. kapitola

25. listopadu 2007 v 14:36 |  Jiný svět=Nový život
Ahojky...:-)...Tak konečně jsem napsala další kapitolu a mám pro vás dvě překvapení. Jedno je to, že jsem do galerie k povídce přidala fotky nového štěňátka, kterému jste hlasováním nakonec vybrali jméno BLACK. Doufám že se vám to nebude plést a to druhé je, že vám tu přidávám hned dvě nové kapitoly. Doufám že jsem vám udělala radost a že je obě pořádně okomentujete. Tak se do toho může pustit.

Návštěva
"Chris vstávej, jinak přijdeme pozdě!" Nat vešla do pokoje, ve kterém měla Chris ještě stále půlnoc. Teď ji však probudil něčí hlas. Otevřela oči a podívala se kdo že ji to budí.
"Kolik je hodin?" zeptala se rozespalým hlasem.
"Za pět minut 11." oznámila ji Nat a šla otevřít okno.
"Cože?" zhrozila se Chris.
"Vždyť máme být za hodinu u Kat!" rychlostí blesku vylezla z postele a upalovala do koupelny.
"Máme tam být sice ve 12, ale my vyjíždíme už o půl. K vůli Blackovi jedeme totiž autem. Letax by mu neudělal dobře." řekla s úsměvem Nat a sehnula se k pelíšku, který byl pod oknem. Koupili ho Blackovi hned druhý den, co ho Chris přinesla. Nejdříve z toho byli oba dost vyvedení z míry, ale po chvíli si ho zamilovali, stejně jako Chris.
"A to mi říkáš jenom tak? Proč jsi mě nevzbudila dřív?" rozčilovala se z koupelny Chris.
"Nevěděla jsem, že se budeš chtít tak šlechtit. Obvykle ti stačí 15 minut a jsi hotová. Že by to bylo k vůli Remusovi? Nebo snad k vůli jeho kamarádům?" zeptala se zvědavě.
Chris se v koupelně mírně začervenala a byla nesmírně ráda, že ji Nat nemůže vidět. Místo odpovědi si raději vlezla do sprchy a pustila vodu. Když se Nat nedostalo žádné odpovědi tak se jen ušklíbla a vydala se ke dveřím, následována kolébavým během štěněte.
Po dvaceti minutách vyšla Chris z koupelny a postavila se před velké zrcadlo. Kritickým pohledem sjela svůj odraz v zrcadle od hlavy až k patě. Měla na sobě červené tílko a riflovou sukni. Vlasy si nechala na půl v culíku a napůl volně rozpuštěné.
"No lepší už to nebude." řekla nahlas. Ze skříně si ještě vytáhla plavky a vydala se do haly.
"Musím uznat, že ti to sekne!" zhodnotila ji Nat, jakmile sešla schody.
"Díky. Kde je Mark a Black?"
"Čekají venku." Nat otevřela domovní dveře a vešla do krásného slunečného dne. Na příjezdové cestě stálo tmavě modré auto a před ním si na trávě hrál Mark s Blackem.
"Jako malý" řekla po chvíli Nat s úsměvem. Mark ji oplatil úsměv a postavil se.
"Už jste tu?! Tak můžeme vyrazit." Když Black zpozoroval svojí paničku, rozběhl se k ní a začal po ní skákat a všemožnými způsoby upoutat její pozornost.
"Copak? Těšíš se na výlet." Chris se k němu sklonila a vzala ho do náruče. Všichni společně nasedli a vydali se na cestu. Skoro po celou dobu mlčeli. Po půl hodině Mark konečně zatočil do leva a vjel na příjezdovou cestu, která vedla ke krásnému rodinnému domu.
"To už jsme tady? zeptala se nervózně Chris.
"Jo, už jsme tady." odpověděla ji Nat a vystoupila z auta. Chris si ještě rychle upravila vlasy a poté s očekáváním, že zase uvidí Siriuse, také vystoupila. Nat s Markem už stáli u domovních dveří a tak Chris rychle vzala Balcka a vydala se za nimi.
"Ahoj, jsem ráda že jste dorazili. Pojďte dál." přivítala je ve dveřích Kat a zavedla je do obývacího pokoje.
"Kluci se tě nemohli dočkat." šeptla potichu směrem ke Chris a spiklenecky na ni mrkla. Chris ucítila jak se ji do tváře valí krev a začíná rudnout.
"Obědvat budeme na zahradě. Alex společně s kluky to tam už chystají." řekla už normálním hlasem a vydala se ke dveřím, které vedly z obývacího pokoje ven na zahradu. Chris musela uznat, že mají opravdu velikánskou zahradu, ke které dokonce patřil i menší lesík. Kat je vedla k velkému bazénu, od kterého už z dály byly slyšet vesele se bavící hlasy. Kousek od bazénu byl postavený velký stůl, nad kterým byl velký slunečník. Kluci si právě vykládali nějakou zábavou historku a zároveň u toho prostírali stůl.
"Máme hosty." křikla na ně Kat. Všichni se jako na povel otočili k nově příchozím.
"Chris dovol, abych ti představila Alexe, mého muže." řekla Katrin, jakmile došli až k nim. Chris ji však vůbec nevnímala, její pohled se upíral jen a jen k Siriusovi.
"Cože? Aha, teší mě Chris." řekla s rozpaky, jakmile si uvědomila, že na ni někdo mluvil.
"Taky mě těší." odpověděl Alex. Po přivítáni se utvořily dvě skupinky. Ta první, která byla tvořena Chris a kluky, se posadila do stínu pod strom.
"Jaká byla cesta?" zeptal se James.
"Ale jo, šlo to." odpověděla Chris a položila na trávu Blacka, který se už dlouhou dobu dožadoval volnosti.
"Tak jaké jsi mu nakonec dala jméno?" zeptal se Sirius a bavil se pohledem na skotačící štěně.
"Black." řekla jen a bavila se pohledem na kluky, jakmile to uslyšeli.
"Cože?" zeptal se překvapeně a zároveň zaskočeně Sirius.
"No jo. Totiž abych to vysvětlila, když jsem ho poprvé přinesla domů a uviděli ho Mark s Nat, tak Mark jen tak z legrace řekl, že by se mohl jmenovat Black. No a on už od té doby na nic jiného neslyší." řekla pobaveně Chris. Kluci se začali společně s Chris smát. Po chvíli už na ně Katrin volala, že je oběd.
Chris seděla mezi Petrem a Siriusem. Všichni se vesele bavili a zároveň jedli vynikající oběd, který připravila Katrin. Kluci Chris vyprávěli všelijaké historky, které doposud zažili v Bradavicí. Ta podle toho co slyšela usoudila, že to budou pěkné kvítka. Občas se ji zdálo, že ji Sirius pod stolem pohladil po noze, když se však na něho podívala, dělal jako by nic a tak to nechala plavat.
Po vydatném obědě se dospělí odebrali do chládku, který poskytoval dům. Kluci však navrhli, že by se mohli vykoupat v bazéně a když nebyla Chris proti, tak nebylo co řešit a rychle do něj jeden po druhém naskákali. Všichni si užívali vodních radovánek, kromě Petra. Ten se usadil pod vysoký strom a hrál si s Blackem. Když to Chris spatřila, tak vylezla z vody a šla za ním.
"Proč tu tak sedíš a nejdeš za námi do vody?" zeptala se ho a přisedla si k němu.
"Nějak se necítím, asi jsem se trochu přejedl." odpověděl s rozpaky.
"Aha, no a jak se těšíš do školy? U oběda si toho moc nenamluvil."
"Celkem se i těším."
"Jo? Tak to je zvláštní. Většina kluků se obvykle do školy netěší, leda že by tam na tebe čekala nějaká slečna?!" vyzvídala Chris.
"Slečna? To jako myslíš holku? Tak to jsi na špatné adrese, o mě holky zájem nemají. Od toho tu jsou James a hlavně Sirius."
"Vážně? To jsem nevěděla." řekla trochu zaskočeně a podívala se směrem k dovádějícím klukům.
"A to mi chceš namluvit, že se ti tam ani žádná nelíbí? Tomu se mi nechce věřit." vyzvídala dál Chris.
"Ala tak to jo. Třeba taková Lily Evansová z naší koleje, ale do té je už od prvního ročníku zamilovaný James, takže si nedělám naděje. No a pak je tam ještě jedna holka z Mrzimoru, myslím že chodí o rok níž." řekl Petr a mírně se začervenal.
"Copak tu děláte takhle sami?" ozval se najednou za nimi Sirius.
"Povídáme si." řekla Chris.
"Vážně? Nevěděl jsem, že umíš dát víc smyslu plných vět dohromady Péťo." popichoval ho James. Petr se ještě více začervenal a sklopil hlav.
"Náhodou jsem si dobře pokecali, aby jste věděli." zastávala se ho Chris. Kluci jen pokrčili rameny a pak na sebe kývli. Oba najednou rychle popadli Chris a nesli ji směrem k bazénu. Ta než se stihla vzpamatovat, už letěla do vody.
Ani nevěděla jak a už se schylovalo k večeru. Zrovna seděli u stolu, když za nimi přišli Mark s Nat, že už jednou domů. Kluci nejprve navrhovali, ať Chris zůstane a že tam pak s nimi přespí, ale jejich návrh byl zamítnut a tak nastalo loučení.
"Tak se měj a za týden se uvidíme ve vlaku." loučil se Remus.
"Jo jo, určitě. Jo a Péťo my musíme někdy ten náš rozhovor dokončit." mrkla na něj Chris. Kluci se na něj zmateně podívali, zvláště pak Sirius. Petr jen přikývl a snažil se nevnímat zvědavé pohledy kluků. Po pěti minutovém loučení konečně vyjeli. Chris během cesty domů usnula s Blackem v náručí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Silmarilien-Palantírilien Silmarilien-Palantírilien | Web | 25. listopadu 2007 v 18:08 | Reagovat

jéé, to bylo moc krásné, takové správně idylické, pohladilo mě to po dušence :oops: :o)

2 tabby tabby | Web | 27. listopadu 2007 v 13:52 | Reagovat

super kapitolka a s tim Blackem uplna parada :-D

3 Naiad Naiad | Web | 27. listopadu 2007 v 19:56 | Reagovat

Super kapitola :-) Jen jsem čekala, že Sirius bude reagovat trochu víc na to, že ten pejsek se jmenuje stejně... jinak super a rozhovor s Péťou byl příjemný, konečně se totiž našel někdo, kdo ho nepopisuje tak hrozně... super a už jdu na další :-)

4 Pád´o - girl Pád´o - girl | E-mail | Web | 31. prosince 2007 v 11:59 | Reagovat

krásná kapitolka!!

5 Andromeda Andromeda | Web | 14. února 2008 v 13:06 | Reagovat

Čakala so že Sirius bude trochu dlhšie vyzvedať preču mu dala meno Black...a čo sa týka tejto kapitolky...nádherná, taká nežné, krásne si to popísala...a dorazilo ma ako Christ vypočula Petra :) Už ho skoro ľutujem :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama