16. kapitola

3. prosince 2007 v 22:08 |  Jiný svět=Nový život
No po delší době přidávám další kapiolu. Není nijak dlouhá, ale mám teď fakt málo času, takže buďte rádi, že jsem vůbec něco napsala:-) no jinak doufám, že budete komentovat. Pěkné čtení:-)

První polibek
Chris otevřela oči a první co uviděla, byly rudé závěsy. Nejdříve z toho byla zmatená, ale po chvíli si vzpomněla na včerejší den a zároveň se ji na tváři vytvořil velký úsměv. Rychlým pohybem odhrnula závěsy a vstala. Ze zbylých dvou postelí, které byly po obou stranách té její, vycházelo klidné a tiché oddychování. Když to zpozorovala, dostala nápad. Natáhla se pro svou hůlku, kterou měla položenou na nočním stolku. S úšklebkem přešla k Lilyné posteli a potichu odhrnula závěsy. Jednoduchým kouzlem si Chris začarovala hlas. Teď když promluvila, byl mnohonásobně zesílený.
" BUDÍČEK!!!!!!" vykřikla Chris, tak že ji muselo být slyšet i ve společenské místnosti.
Lily se s trhnutím probudila a prudce se posadila. Nejdříve vůbec nechápala co se děje, ale když uviděla Chris, která se vedle její postele válí po zemi a hlasitě se směje, bylo ji hned všechno jasné.
"Já tě zabiju. Málem jsem dostala infarkt!" rozčilovala se Lily a začala Chris mlátit polštářem po hlavě.
"No, musím uznat Chris, že tohle byl dost kvalitní budíček." ozvalo se od z vedlejší postele. Lenka si právě rozhrnula závěsy a musela se začít smát společně s Chris.
"Díky." odpověděla ji a zároveň se snažila ubránit Lilyným pokusům ji zabít.
"Tak už ji nech Lily, kdybych ti já takhle měla vracet všechny ty tvé budíčky, tak asi nedělám nic jiného." bránila Lenka Chris. Lily ještě naposledy praštila Chris polštářem a potom se podívala na své kamarádky.
"Dobře, vzdávám se. Ale jdu první do koupelny." Vykřikla najednou a s úsměvem se rozběhla do koupelny.
"Hej, tak to ne!" protestovala Lenka, ale už bylo pozdě.
"Leni, neviděla jsi Blacka?" zeptala se po chvíli Chris, když si sedla na svojí postel.
"Co??? Blacka? Co by tu dělal??? To by mi tak ještě scházelo, vidět ho takhle hned po ránu. Stačí, že ho vidím skoro celý den." řekla Lenka podrážděným hlasem.
"Aha, no nevěděla jsem, že ho nemáš ráda. Doufala jsem, že ti nebude vadit." řekla smutně Chris a stále se dívala po pokoji.
"Ne že bych ho neměla ráda, já ho přímo nesnáším!" tohle už Chris celkem rozčílilo, co ji mohl za tu jednu noc udělat? Vždyť po celou dobu, co jsi včera povídaly klidně spal.
"A můžeš mi říct, co ti tak hrozného udělal?" vykřikla na ni Chris. Lenku celkem její reakce překvapila a nechápala to.
"Co se to tady děje? Proč po sobě takhle hulákáte?" z koupelny právě vyšla Lily a obě je sjela zkoumavým pohledem.
"Jen jsem se Lenky zeptala, jestli tady někde neviděla Black a ona ho hned začala urážet." vysvětlila své kamarádce Chris.
"Tak kdybys ho znala tak jak já, taky bys o něm nemluvila slušně." rozčílila se znovu Lenka.
"Myslím, že ho znám delší dobu než ty. Takže prosím tě raději pomlč." odsekla ji Chris.
"No tak holky přestaňte, mám takový dojem, že si špatně rozumíte." snažila se je uklidnit Lily, které to už všechno došlo a musela se tomu pousmát.
"Nechápu co je tady k smíchu." řekla Lenka.
Taky se bude smát, až vám řeknu, k vůli jaké kravině se tady hádáte." řekla stále se usměvavá Lily.
"Chris ti totiž včera zapomněla říct, že má psa, která se jmenuje Black. Když jsi totižvvčera přišla už spal, takže jsi ho ani nemohla vidět. No a pokut se nemýlím tak toho Blacka Chris hledala." jakmile to dořekla začala se hlasitě smát. Holky se po sobě podívaly a na tvářích se jim objevil úsměv.
"Promiň Chris, ale vůbec mě to nenapadlo." omlouvala se ji s úsměvem Lenka.
"Já se taky omlouvám, že jsem po tobě křičela. Nemohla jsi to vědět" odpověděla ji Chris.
"No myslím, že bychom měly jít na snídani, jinak na nás už nic nezbude." řekla Lily, jakmile se dosmála.
Holky přikývly a začali se převlékat.
Za 15 minut, už konečně scházely schody do společenské místnosti. V té bylo poměrně dost lidí, kteří posedávali v křeslech a povídali si. U jednoho krbu seděli Poberti a něco si šeptali. Chris okamžitě pohledem vyhledala Sinuse a musela se usmát, protože na jeho klíně spokojeně ležel Black, kterého Sirius drbal.
"Dobré ráno Evansová. Tak co, jak se má moje princezna?" křikl na Lily James, jakmile se k nim holky přiblížily.
"Měla jsem se dobře, dokut jsem tě neuviděla." odsekla mu Lily, aniž by se na něho podívala.
"Ahoj Chris, postrádáš náhodou něco?" usmál se na ni Sirius a podíval se na pejska v jeho klíně.
"Hoj, to je ale zrádce. Tak já ho hledám a on si tady v klidu leží."
"Jdete na snídani?" zeptal se holek Remus.
"Jo." odpověděla mu Lily a zároveň se na něj mile usmála. To když James zpozoroval, hodil po Rousovi škaredý pohled.
"Tak to je fajn, my jsem se tam právě chystali. Můžeme jí společně." kluci byli jeho návrhem nadšeni, což se o Lily a Lence říct nedalo. Ty jen přikývly a vydali se k východu ze společenky. Během celé cesty kluci s holka vůbec nemluvili. Jen šli za nimi a pořád si něco šuškali, což holky dost štvalo. Po chvíli konečně došly do Velké síně a zamířili k Nebelvírskému stolu. Chris si nabrala spoustu jídla, nad čím holky nechápavě zakroutily hlavou.
"Co je? Mám hlad!" řekla Chris, jakmile viděla jejich pohledy.
"Já nic neříkám, jen aby ti pak nebylo špatně." bránila se Lily.
"Tak toho se bát nemusíš." odpověděla s úsměvem Chris a pustila se do snídaně.
"Evansová, máš už na dnešek nějaký plán? Nechtěla by ses jít třeba projít kolem jezera?" zeptal se Lily James a zároveň si zajel rukou do vlasů.
"Tak na to zapomeň Pottre! Nikam s tebou nepůjdu, i kdybych se měla k smrti unudit sama v ložnici." Lily po něm hodila rozčílený pohled.
"Ale to by byla velká škoda. Být tebou, tak si to ještě rozmyslím." zkoušel to dál.
"Jenže ty naštěstí mnou nejsi! Takže mě už laskavě přestaň otravovat. Nikam s tebou nepůjdu!" Lily byla tak rozčílená, že si ani nevšimla že kus vajíčka, který se nabodla na vidličku ji spadl zpět na talíř.
Chris se tomu pousmála a otočila se k Lence, která seděla hned vedle.
"To se takhle vážně hádají pořád?" zeptala se potichu, aby to Lily neslyšela.
"Jo, už od druhého ročníku. Někdy mě to už pěkně štve."
"Co si to tam vy dvě šuškáte?" zeptala se Lily, pořád ještě trochu naštvaným hlasem.
"Nic." Odpověděly obě a raději se k tomu už nevracely.
Po snídani se holky rozhodly, že se půjdou projít po pozemcích a užít si tak jednoho z posledních teplých dní. Byly už skoro u jezera, když si Chris vzpomněla na Blacka. Řekla holkám, že pro něj zajde. Ty jen přikývla a posadily se pod strom kousek od břehu jezera. Chris rychlým krokem došla do společenské místnosti a pohledem vyhledala Blacka. Ten spokojeně ležel na křesle.
"Blacku, pojď k paničce. Půjdeme ven." ten jakmile uslyšel její hlas, vesele zavrtěl ocáskem a vydal se k ní.
Nějaké holky, které stály kousek od ní, se na ni vyjeveně podívaly. Pak se otočily k sobě a začaly si něco šeptat, takže už neviděly, jak se k Chris rozběhl malinký pejsek a radostně se s ní vítal. Když Chris potom vycházela ze společensky, většina holek po ni vrhala hnusné pohledy. Byla zrovna v druhém patře, když ji někdo náhle zakryl ze zadu oči.
"Kdo je?" ozval se mužský hlas. Chris okamžitě věděla, kdo to je. Ten hlas by poznala kdekoliv a kdykoliv.
"No tak Siriusi pust mě." řekla vesele.
"Jak si přeješ má paní." s těmito slovy ji pustil. Chris se k němu otočila a málem se jí podlomila kolena, když uviděla ten jeho krásný úsměv.
"Jdete na procházku?" zeptal se, když uviděl i Blacka.
"Jo, chystala jsem se mu ukázat pozemky."
"A mohl bych jít s tebou? Pokut ti to nebude vadit?" zeptal se a udělal smutné oči. Tomu Chris nemohla odolat a přikývla. Úplně přitom zapomněla, že už je domluvená s holkami.
Procházeli se už asi půl hodiny. Chris se cítila jako v ráji. Hltala každé jeho slovo a nemohla spustit z něj oči. Byli právě u Zapovězeného lesa, když se Sirius najednou zastavil.
"Nesedneme si na chvíli?" zeptal se a ukázal na místo pod velkým košatým stromem.
"Jo klidně."
Sirius se hbitě posadil a podíval se na Chris. Ta si sedla, na jeho vkus celkem dost daleko od něj, a tak si ji k sobě něžně přitáhl. Chris z toho byla dost vyvedená z míry. Teď seděli tak blízko u sebe, když se na něj Chris otočila, skoro se dotýkali nosy. Když to postřehla, rychle uhnula pohledem a zadívala se do dáli. Sirius se pousmál, ale nijak na to nereagoval. Bavil ho tenhle pocit, kdy holka tála v jeho blízkosti.
Po chvíli to už Chris nevydržela a otočila se na něj. Utápěla se v těch jeho krásných tmavých očích. Najednou se k ní začal Sirius přibližovat, byl už tak blízko, že na sobě cítila jeho teplý dech. Srdce ji bušilo jako o závod. A pak se najednou jejich rty spojily. Pro Chris to bylo poprvé, kdy se takhle líbala s klukem, to ale Sirius nevěděl. Chris se nemohla jeho polibků nabažit. Z počátku byly jemné a pak začal přidávat na vášnivosti. Chris byla tak strašně šťastná, že to ani nejde slovy vyjádřit. Užívala si ten pocit a v tu chvíli by dala vše za to, aby tato chvíli nikdy neskončila.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Othaala Othaala | Web | 4. prosince 2007 v 7:22 | Reagovat

Tak se mi zdá, že s tím "Blackem" bude asi víc problémů, než to na začátku vypadalo. :D

2 Silmarilien-Palantírilien Silmarilien-Palantírilien | Web | 4. prosince 2007 v 8:07 | Reagovat

:D:D ranní konflikt ala black mě vážně pobavil :D :´)

a mhm, ten konec... :oops: jestli to sirius jen hraje, tak ode mě dostane pěstí :D

3 tabby tabby | Web | 4. prosince 2007 v 8:44 | Reagovat

pomalu?pomalu ja uz seeeeeeeeeeeeem zavislak upa supa kapitola hele ale ja neverim ze Sirius bude pak k Chris hodnej zhe ze tam zamichs nejake rozepre?

4 wisty wisty | E-mail | Web | 4. prosince 2007 v 10:13 | Reagovat

jej, moc hezký, fakt:)

5 Naiad Naiad | Web | 5. prosince 2007 v 19:12 | Reagovat

Sirius na to jde pěkně rychle :-) ale je mi jasné, že budou ještě problémy, což nechci! :-) bylo to super a hned jdu na další :-)

6 Pád´o - girl Pád´o - girl | E-mail | Web | 31. prosince 2007 v 16:34 | Reagovat

krásná kapitolka , jdu dál

7 alex alex | E-mail | Web | 9. ledna 2008 v 19:34 | Reagovat

Super. To nedorozumění se psem a Siriusem bylo dost srandovní, smíchy jsem nemohla! ten konec byl nádherný.

8 Andromeda Andromeda | Web | 14. února 2008 v 13:57 | Reagovat

Som absolutne na tejto poviekde závislá...ani ju nechcem čítať dalej lebo sa bojím že Black dá Christ kopačky... :( ...ale idem na to :)

9 Ivi Ivi | 27. února 2008 v 11:15 | Reagovat

ja bych toho siriuse pretrhla...uz ho vidim jak ji dava kopacky...chudak Christin se z toho...

10 jitulda jitulda | 16. března 2008 v 13:35 | Reagovat

asi tak akorát ji ublíží zvlášt když je to její první puda:-(......bohužel vím svý...:-(

11 jitulda jitulda | 16. března 2008 v 13:35 | Reagovat

teda pusa pardon:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama