17. kapitola

4. prosince 2007 v 21:40 |  Jiný svět=Nový život
To jsem ale šikulka že? Sice jsem chtěla přidat kapču k PnB, ale nějak jsem se rozepsala tady k téhle povídce. Tak prosím komentujte.:-)

Hádka a první školní den
Chris, stále ještě omámená tím, co před chvílí prožila, vešla do Velké síně. U Nebelvírského stolu už seděli její dvě kamarádky a obědvaly.
"Kde jsi byla? Čekaly jsem tam na tebe." začala hned Lily, jakmile si k nim přisedla. Chris se na ni jen nepřítomně usmála a potom se zadívala někam po místnosti.
"Ty nebudeš jíst?" zeptala se ji po chvíli Lenka.
"Ne, nemám hlad." po těchto slovech se Lenka podívala nechápavě na Lily.
"Chris není ti něco? Nejsi třeba nemocná nebo tak?" zeptala se ji starostlivě Lily.
"Ne, je mi přímo úžasně. Asi půjdu společenky." s tím vstala a odešla z Velké síně.
"No myslím, že se nám naše Chris zamilovala. Jinak si to totiž nedokážu vysvětlit." pousmála se Lenka, jakmile byla Chris z dohledu.
"Tak to by mě zajímalo do koho." zamyslela se Lily.
-----------------------------------------------------------------------
Chris vešla do společenské místnosti a posadila se do křesla, ve kterém ráno seděl Sirius. Zadívala se do plamenů a vybavila si tu chvíli, která následovala poté, co Sirius ukončil ten nádherný a vášnivý polibek.
Sirius se pomalu odtáhl od Chris, ale jen na krátkou vzdálenost. Chris si připadala jako v sedmém nebi. Po tomto polibku si už byla 100% jistá, že Siriuse miluje. Přemýšlela nad tím už mnohokrát, ale teď si byla jistá. Sirius se jí dlouze zadíval do očí a pak vyslovil větu, kterou vůbec nečekala:
"Chris, nechtěla bys s semnou chodit?"
Chris zalapala po dechu. I když byla vyvedená z míry, tak si byla jistá tím, co mu odpoví.
"Ano, strašně ráda." Sirius se na ni usmál a znova ji políbil…….
Když na to vzpomínala, usmívala se při tom jako měsíček na hnoji a vůbec nevnímala svět okolo ní. Najednou si vedle ní někdo posadil a vlepil ji polibek do vlasů. Chris se otočila a usmála se ještě víc.
"Ahoj miláčku, neruším?" Zeptal se ji Sirius a objal ji kolem ramen.
"Ne, zrovna jsem na tebe myslela."
"Vážně?"
Z jejich rozhovoru je vyrušil hlasitý smích, Lily a Lenky, které právě prošly obrazem dovnitř. Když však zpozorovaly Chris, která seděla v objetí Siriuse zarazily se. Nechápavě se po sobě podívaly a vydaly se směrem k nim.
"Chris, mohly bychom s tebou mluvit?" zeptala se překvapeně Lily.
"A nejlépe o samotě." dodala Lenka a hodila škaredý pohled po Siriusovi.
"Jo jistě." řekla jako by nic Chris. Naposledy políbila Sinuse a vydala se směrem do ložnice. Když to holky uviděly, vyvalily oči a pomalým krokem se vydaly za ní.
"Tak co potřebujete?" zeptala se Chris, jakmile Lily s Lenkou vešly za ní do pokoje.
"Ty se ještě ptáš? Proč jsi nám neřekla, že chodíš s Blackem?" zeptala se Lenka.
"Protože jsem s ním začala chodit teprve dneska. Vadí to snad?"
"To si piš, že vadí. Ty jsi nás včera večer neposlouchala, když jsme ti o něm vykládali? Vždyť je to největší děvkař na škole!" odpověděla trochu ostřeji Lily.
"No a?"
"No a? Prosím tě Chris skonči to s ním, pokut nechceš dopadnout stejně, jako ty spousty holek před tebou. Ty ho neznáš, ublíží ti." snažila se ji přesvědčit Lenka.
"Holky já si vážím toho, že se o mě bojíte, ale já ho miluju a rozhodně ho neopustím. A jak si můžete být tak jisté, že se nezměnil?" Chris pomalu začínala zvyšovat hlas.
"Protože ho známe už dost dlouho a on se nikdy nezmění." křikla na ni Lenka.
"ale jisté si tím samozřejmě být nemůžeme." snažila se ji Lily uklidnit.
"Všechno je možné a já si myslím, že se změnil. A už o tom nechci mluvit! Prostě jsme spolu a nic, ani nikdo, mě nepřinutí to ukončit." rozčílila se Chris. Naposledy hodila po holkách pohledem a pak se vydala zpět do společenské místnosti za Sinusem.
"Toho jsem se bála." řekla smutně Lily a posadila se na postel.
"Já taky, ale co když měla pravdu? Co když se fakt změnil?" zeptala se Lenka a sela si vedle ni. Lily se na ni podívala nedůvěřivým pohledem.
"Tomu snad nevěříš. Po tom co ti provedl."
"Budeme muset s Chris ještě promluvit. Dokut je ještě čas."
"Ale co když nás nebude chtít poslouchat? Vždyť jsi ji sama slyšela." Řekla Lily.
"Bude muset! Nedovolím, aby ji Black ublížil!" rozčílila se Lenka a praštila rukou do nočního stolku.
Chris zůstala celý zbytek dne se Siriusem. Prožila jeden ze svých nejkrásnějších dní svého života. Sirius byl naprosto úžasný. Jediné co ji tento krásný den kazilo, byly škaredé pohledy od většiny ženské populace tohoto hradu a pak ještě to, že se pohádala s Lily a Lenkou. Měla je obě ráda a mrzelo ji, jak reagovaly na její nový vztah se Siriusem. Celý den se jim proto vyhýbala, protože nechtěla započít další hádku. Do ložnice se vrátila až
pozdě večer a k jejímu velkému štěstí už její spolubydlící spaly. Potichu si zalezla do postele a usnula.
Ráno se probudila poměrně brzo. Bylo teprve půl šesté, ale jelikož se ji už nechtělo spát, tak vylezla z postele a šla si dát sprchu. Byla tam asi půl hodiny, když někdo začal bušit na dveře koupelny.
"Chris vylez už! My se taky potřebujme zkulturnit!" křičela na ni z ložnice Lily. Chris se pousmála a otevřela dveře.
"A pro koho by ses ty chtěla zkulturňovat? Že by pro Jamese?" rýpla si do ni Chris a zároveň se na ni mile usmála.
"Myslíš jako pro toho idiota s mozkem menším než lískový ořech? Tak to vůbec." odpověděla ji klidně Lily a oplatila ji milý úsměv.
Chris se usmála a uvolnila ji koupelnu. Když už byly všechny řádně ustrojené, mohly se konečně vydat na snídani. Po celou cestu do Velké síně se vesele bavily. Chris byla velice ráda, že už se nevracejí k jejich včerejšímu rozhovoru. Jelikož bylo pořád ještě poměrně brzo, bylo na snídani velmi málo lidí. Holky se posadily ke stolu a pustily se do jídla. Po deseti minutách přišli do velké síně i Poberti. Sirius se okamžitě vydal směrem ke Chris, následován kluky.
"Dobré ráno zlatíčko." přisedl si ke Chris a políbil ji na tvář. Chris se na něj pouze usmála, protože měla zrovna plnou pusu. Holky se po sobě podívaly, ale nijak to nekomentovaly, za což jim byla Chris vděčná.
"Ahoj holky." pozdravily kluci a také si přisedli. V tu chvíli kolem stolu procházela profesorka McGonagallová a rozdávala jim rozvrhy. Chris slušně poděkovala a podívala se, jak to letos bude vypadat.
"Dneska to není nejhorší, co říkáte?" ozvala se po chvíli Lily.
"Hmm, jak pro koho. Představa, že hned první dvě hodiny máme lektvary je strašná." řekla nevrle Lenka.
"Určitě to nebude tak hrozné. Ale měli bychom už jít, jinak přijdeme pozdě." ostatní pokývali hlavou a začali se zvedat.
Chris si svůj první školní den pořádně užila. Zjistila, že ví spoustu věcí, které se ještě její spolužáci ani neučili a díky tomu, už získala 20 bodů pro svou kolej. Všimla si, že to Lily celkem rozhodilo, protože asi nebyla zvyklá, že toho někdo ví víc, než ona. Když pak večer Chris seděla ve spolčence, a společně s ostatníma plnila domácí úkoly, v duchu děkovala Hermioně, že ji předala tolik vědomosti, díky kterým se prakticky vůbec nemusela učit a všechny úkoly zvládala levou zadní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Měli jste ve škole stávku?:-)

Ano 66.1% (39)
Ne 33.9% (20)

Komentáře

1 Othaala Othaala | E-mail | Web | 4. prosince 2007 v 22:29 | Reagovat

Teda, jestli ji Sirius nechá, tak se na něj vážně hodně rozzlobím! To by si Chris určitě nezasloužila! Já bych to spíš navlíkla nějak jinak... nějak originálněji, aby to nebylo furt dokolečka to samý. Jako že se Siriusovi jedna holka omrzí, tak začne randit s jinou a ex pustí k vodě. Ale nevšímej si mě. Je to přece tvoje povídka :) a já jsem od přírody strašná šťoura :D

2 Lucííík999 Lucííík999 | 4. prosince 2007 v 22:34 | Reagovat

to Othaala: neboj..mám to už všechno pečlivě vymyšlené..taky už mě ten ohraný scénář nebavil...takže jediné co vám můžu říct je ať se necháte překvapit...:-)

3 Silmarilien-Palantírilien Silmarilien-Palantírilien | Web | 5. prosince 2007 v 18:13 | Reagovat

proč nevěřím tomu, že to s ní sirius myslí vážně? :oops: :D i když bych jí to moc přála :o)

jinak jsem ráda, že se jí první školní den tak pěkně vydařil :o)

4 Naiad Naiad | Web | 5. prosince 2007 v 22:39 | Reagovat

Mám pocit, že je Sirius až moc sladký, ale ne že by to vadilo, myslím si, že Chris se musí rozplývat, jen se bojím toho, že je to až moc ideální... jinak super kapitola a závidím ji za Hermioniny znalosti... sakra já je chci taky! :-D

5 tabby tabby | Web | 6. prosince 2007 v 15:04 | Reagovat

superni kapitolka hej jak ja sem tu dlouho nebyla taky tapas ja se stydim ou jeeee.....Mos kraaaasne ale bylo by to zajimave kdyby ji Sirius odkop a pak by to zacal napravovat :-D

6 wisty wisty | E-mail | Web | 7. prosince 2007 v 16:11 | Reagovat

jej, hezký, fakt?)

7 Pád´o - girl Pád´o - girl | E-mail | Web | 31. prosince 2007 v 16:43 | Reagovat

krásný!!!!

8 alex alex | E-mail | Web | 9. ledna 2008 v 19:44 | Reagovat

skvělý, dneska bohužel další kapitolu nestihnu, ale nebude trvat dlouho a půjdu na další.

9 Andromeda Andromeda | Web | 14. února 2008 v 14:01 | Reagovat

Vážne dúfam že ju neopustí, to by bolo hnus, fuj, blé :D nefér od neho...ale dúfať môžem :)

10 verča verča | 16. března 2008 v 13:42 | Reagovat

jako je to pěkná naivka jesli si myslí, že se změnil;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama