20. kapitola

14. února 2008 v 17:55 |  Jiný svět=Nový život
Taaaaaak...po stráááááááášně dlouhé době přidávám další kapitolku k této povídce....moc se omlouvám že jste na ni museli tak dlouho čekat, ale podle hlasování jste měli větší zájem o PnB....ale teď když mám čas jsem napsla jubilejní 20. kapitolu. Doufám že se vám bude líbit a že mě za ni neukamenujete...:-)ale nebudu předbíhat....můžu vám jen říct, že je to teprvne začátek...:-) ale už dost...víc neřeknu....Snad jen prosííííííííííííííím pište mi ty komentíky....chodí vás tu poměrně dost...ne že bych chtěla naléhat, ale uděláte mi tím strašlivou radost....no a te´d hurá do čtení...:-)

Bolest
Uběhl týden od Siriusovy schůzky s Belatrix. Ještě ten večer ho Chris vyzpovídala a byla nesmírně ráda, že je v pořádku. Ale i přesto si nepřestávala dělat starosti.
Bylo pondělí, pozdě v noci. Hodiny právě odbyly druhou hodinu. Lily a Lenka poklidně spaly ve svých postelích a vůbec netušily, že Chris právě sedí na okně a pozoruje noční oblohu.
Chris, se zadívala na oblohu a přemýšlela. Myslela na člověka, kterého má na celém světě nejraději, na Siriuse. Hlavou se ji promítal uplynulý týden. Zdálo se jí, že se Sirius poslední dobou chová divně. Přesněji řečeno od schůzky s Belatrix. Den ode dne je podrážděnější a nevrlejší. Často se stávalo, že když byl s Chris, tak se ji vůbec nevěnoval a na Chris to působilo, jak by s ní byl z donucení. Nejdříve si myslela, že se stalo to, před čím ji holky chtěly ubránit a co ji stále vtloukávaly do hlavy. Začínala se obávat, že si našel jinou. Tato myšlenka ji sžírala až do dnešního večera, kdy se od Jamese dozvěděla, že se tak Sirius chová i k nim. Vůbec nechápala, co se to s ním děje, když se o tom s ním chtěla bavit, tak nasadil znechucený obličej a odešel. Začínala z toho být nešťastná.
A ze stejného důvodu právě seděla na okně. Nemohla usnout. Hlavou se ji pořád vířily myšlenky a spekulace, proč se její kluk tak chová. Už se chtěla zvednout a jít do postele, když ji pohled sjel k Zapovězenému lesu. Na jeho okraji postávala postava. Chris z té dálky nemohla poznat, kdo to je. Jediné čím si byla jistá, bylo, že ta tajemná postava má na sobě dlouhý černý hábit s kapucí. Po chvíli se k ní připojila další postava, která přišla od hradu. Byla to žena. Její dlouhé černé vlasy odrážely měsíční parsky a když si rukou odhrnula pramen vlasů z obličeje a měsíc ji ozářil tvář, Chris ji okamžitě poznala.
"Belatrix? Co ta tam dělá?" špitla si potichu pro sebe a dál vykuleně hleděla z okna.
Jakmile k ní Bela došla, postava si sundala z hlavy kápi. Chris přimáčkla obličej, co nejvíce k oknu a snažila se rozpoznat, kdo to je. Avšak postava, byla skryta ve stínu stromů, kde na ni nedopadaly žádné měsíční paprsky. V zápětí oba zmizly v hlubinách lesa.
Chris ještě nějakou dobu pozorovala les s nadějí, že je uvidí vycházet, když se po chvíli podívala na hodiny a zjistila, že je čtvrt na 4, zhrozila se, upalovala do postele a vzápětí usnula.
Chris ráno probudil ruch, který měly na svědomí její dvě spolubydlící. Neochotně se posadila a rozhrnula si sametově rudé závěsy, které měla kolem postele.
"Dobré ráno. Proč děláte takový kravál?!" zeptala se ještě rozespalým hlasem svých kamarádek.
"No ahoj, už jsme si začínaly myslet, že se nevzbudíš. Být tebou tak si pohnu, nebo přijdeš o snídani." odpověděla ji mile Lily. Už na první pohled na ni bylo vidět, že se dobře vyspala. Celá jen zářila a pozpěvovala si.
Chris se začala pomalu oblékat a po chvíli následovala své kamarádky do Velké síně.
"Co že máš dneska tak dobrou náladu?" zeptala se Chris Lily, jakmile se posadily k velkému dřevěnému stolu.
"Měla jsem krásný sen." odpověděla ji s obrovským úsměvem.
"Vážné? A o čem pak? Nebo bych se raději měla zeptat o kompak?" mrkla na ni Chris.
"Že by se ti zdálo o Potterovi?" škádlila ji Lenka.
Lily se už nadechovala k rychlé odpovědi, ale někdo byl rychlejší.
"Dobré ráno dámy? Komu pak se dneska o mě zdálo?" zeptal se usměvavý James a zároveň při tom mrkl na Lily.
"Pottre, kdyby se některé z nás o tobě zdálo tak tu jen tak nesedíme a jsem už dávno na ošetřovně." odpověděla mu nepříjemným hlasem Lily.
"A to jako proč?" zeptal se ji nechápavě.
"Protože bychom prožili nejhorší noc ve svém životě a potřebovali bychom lektvar na uklidnění!" odsekla mu rozzuřeně Lily.
"A to ten den tak krásně začal." zaskuhrala potichu Lily.
James se zatvářil jako by to neslyšel a posedil se vedle Chris.
"Kde je Sirius?" zeptala se ho Chris, jakmile si naložil na talíř plno jídla.
"Nevím, vypadá to jako by dneska vůbec nebyl v posteli anebo odešel dost brzo ráno." při těchto slovech James viditelně posmutněl a raději se k tomuto tématu už nevracel.
"Chris jdeš už taky?" ozval se hlas vedle ní.
"Co, kam?"
"No přece na hodinu, máme dějiny."
"Aha, no jo. Jasně už jdu."
Chris seděla v jedné s posledních lavic a snažila se vnímat nudný výklad profesora, avšak marně. Do myslil se ji stále vracela věta, kterou dneska na snídani řekl James. Vypadá to jako by dneska vůbec nebyl v posteli anebo odešel dost brzo ráno. Chris nasměrovala svůj pohled k oknu, do zadní části učebny. Právě tam totiž seděl Sirius. Znuděně se díval z okna směrem k Zapovězenému lesu a stejně jako většina třídy nedával pozor. Chris se mu zadívala pečlivěji do obličeje a to co v něm vyčetla ji dost překvapilo. Uviděla tak záchvěv arogance a opovrhování. Tohle u Siriuse viděla poprvé.
Odvrátila se od něj a zadívala se na dřevěnou desku své lavice. Ne to určitě nemohl být on. To nejde. Co by tam s ní dělal, vždyť on ji nesnáší. Celou svou rodinu nesnáší. Určitě nemohl být tou osobou, co jsem včera pozdě v noci viděla s Belatrix v Zapovězeném lese. Christín Parkerová co tě to proboha napadá!!! Okřikla se v duchu. Ale pak zase uslyšela ty slova: 'Vypadá to jako by dneska vůbec nebyl v posteli anebo odešel dost brzo ráno.' Budu se ho na to muset zeptat. Usoudila nakonec a s nedočkavostí čekala, až konečně uslyší zvon ohlašující konec hodiny a ona si bude moci promluvit se Siriusem.
Když však tato chvíli konečně nastala, Sirius zmizel z učebny dříve, než si stačila sbalit věci. Se smutnou tváří se proto vydala s Lily a Lenkou na další hodinu. Po pár minutách už scházeli studenými chodbami směrem k učebně lektvarů. Jako každý rok museli tyto hodiny trávit se Zmijozelem. Když došly k učebně, byly tak už skoro všichni, jak zmijozelští, tak i nebelvírští.
"Ale dorazila spodina kouzelnické společnosti, milovská šmejdka." okomentovala jejich příchod Belatrix Blacková. Jako na povel se celá její kolej začala smát.
"Zavři zobák, Blacková!" reagoval ihned James.
"Divím se Pottre, že tě ještě pořád baví se ji zastávat, když ona tě stejně nechce. Jsi stejný ubožák jako ona, možná i větší!" řekla jeho směrem a zároveň ho probodávala opovrhujícím pohledem.
James si vytahoval hůlku, avšak ho na poslední chvíli zastavil Remus a odvedl ho na opačnou stranu chodby. Chris se rozhlédla po temné a studené chodbě a v jednom z temných rohů spatřila Siriuse. Jan tak tam postával a všechny probodával nenávistným pohledem. Chris to nechápala. Jak tam mohl jen tak stát a nic neudělal, když tu uráželi jeho nejlepšího kamaráda. Chris to začínalo být čím dál tím víc divnější. Budu si s ním muset vážně promluvit. Tohle není normální.
Po celý zbytek dne se Chris snažila se Siriusem promluvit. Ten však po hodinách odcházel jako první a na obědě si sedl co nejdál od spolužáků.
Byl večer a Chris seděla ve společenské místnosti. Všichni kolem ní si vypracovávali složité úkoly, které jim byly zadaná, ona však seděla v křesle a čekala. Čekala, až se Sirius konečně objeví ve spolčence a ona si s ním budu moci promluvit. Po hodině sedění a koukání do krbu, se konečně dočkala.
Tajný vchod do Nebelvírské společenské místnosti se otevřel a dovnitř vešel Sirius. Rozhlédl se po místnosti a mírně se zašklebil, pak se vydal směrem ke chlapeckým ložnicím. Chris rychle vstala a přešla k němu.
"Ahoj, můžeme si promluvit?" zeptala se ho jemným hlasem a chtěla ho políbit, Sirius však uhnul.
"Je to nutné, mám něco na práci." odpověděl na oko milým hlasem.
"Jo, to tedy je."
"Tak fajn." řekl a posadil se do nejbližšího křesla. Chris ho napodobila.
"Tak, mohla bych se tě zeptat, co se to s tebou poslední dobou děje?"
"Co by se semnou mělo, jako dít?" z jeho hlasu byla znatelná podrážděnost.
"No poslední dobou se mi vyhýbáš, nemluvíš semnou ani s rukama. Na všechny jsi nepříjemný a prý jsi ani dneska nespal v ložnici." Chris konečně ze sebe dostala všechny ty otázky, co jí dnes vířily hlavou.
"Do toho, kde jsem dneska byl, ti nic není. Ani tobě ani Jamesovi! Je to jen moje věc!" Sirius se pomalu začínal rozčilovat a zvyšovat hlas.
"Ale já tě mám ráda a mám o tebe strach. Mám právo vědět, co se s tebou děje." naléhala na něj Chris a zároveň se jí v očích začínaly objevovat slzy. Nemohla uvěřit vlastním očím. Sirius se na ni díval s takovým opovržením a ten jeho nenávistný tón. Vůbec nevěděla co se děje.
"Ale problém je v tom, že já o tebe nestojím." odsekl nenávistně a zároveň tak chladně. Chis byla naprosto zaskočná. Sirius se zvedl k odchodu.
"Siriusi…" snažila se ho ještě Chris zastavit. Vůbec si nevšímala, že díky Siriusovi je teď poslouchá celá společenská místnost. Sirius se pod schody ještě naposledy otočil.
"Nech mě na pokoji a víckrát už na mě nemluv." s tím se otočil a odešel.
Chris tomu nemohla uvěřit. Když si všimla, že všechny ohledy směřují na ni, tak se otočila a vyběhla ze společenky.
Běžela dlouho a ani nevěděla kam. Po tváři ji stékaly hořké slzy bolesti, smutku a zrady. Takovou bolest ještě nikdy necítila. Stále běžela, jako by doufala, že ji to pomůže od toho strašného pocitu, který cítila. Bylo to jako by ji najednou někdo vyrval srdce z těla. Pořád dokola slyšela ty slova, která se ji zaryla do mysli a hlavně do srdce. Ale problém je v tom, že já o tebe nestojím. Nech mě na pokoji a víckrát už na mě nemluv!
Nakonec se zastavila u velkého stromu na školních pozemcích. V tu chvíli si ani neuvědomila, že je to právě to místo, kde ji poprvé Sirius políbil. Jen se posadila a naplno nechala propuknout svojí bolest.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Andromeda Andromeda | Web | 14. února 2008 v 20:23 | Reagovat

Sirius je ale debil...:( chudák Christ...škoda že takto...grrr...ale rýchlo daľšiu kapču! :)

2 luckily luckily | Web | 14. února 2008 v 21:10 | Reagovat

Hezká kapča....:) Nemá s tím náhodou něco společného Bella???:)

3 KiVi KiVi | Web | 14. února 2008 v 21:53 | Reagovat

téda chudáček Chris.....co to ta Bela se Sirim udělala?? mrcha...

4 Lali Lali | 15. února 2008 v 16:25 | Reagovat

Úžasná kapitolka!!! Miluju tuhle povídku, tak honem další kapču jo?!?!?!

5 phoebe phoebe | 15. února 2008 v 18:17 | Reagovat

tak to je krutý chudáček Chris honem další kapču

6 anitha anitha | 15. února 2008 v 19:22 | Reagovat

pěkná povídka... mám takovej pocit, že Siri je pod Imperiusem ;-) nebo něčím podobným...:-)

7 LiZinKa LiZinKa | 17. února 2008 v 21:22 | Reagovat

noo..by ma fakt zaujimalo co s nim ta bella urobila..som zvedava na dalsiu kapcu:))

8 Naiad Naiad | Web | 19. února 2008 v 22:05 | Reagovat

Jsem si jistá, že to není jen tak a že to má svoje důvody, takže tě nebudu proklínat :-D Jinak super kapitola a jdu hned na další :-)

9 Ivi Ivi | 27. února 2008 v 11:29 | Reagovat

taq a ted mi podejte toho siriuse...doufam ze vam nebude vadit kdyz ho vratim v podobe palacinky...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama