21. kapitola

19. února 2008 v 13:00 |  Jiný svět=Nový život
tak jsem napsala další kapitolku. No jsem zvědavá jestli se vám bude líbit, protože se v ní nic neděje. Je taková smutnější, ale můžu vám slíbit, že v další se už posuneme:-) Tuhle kapitolku bych chtěla věnovat Andromedě, Luckily, KiVi, Lili, Pheobe, Anithe a LiZince jako díky za to, že mi okomentovali předešlou kapitolku. Vážně si toho vážím a doufám že vás bude do příště víc. Tak a teď šup do čtení:-)

PROČ?
Lily právě scházela po točivých schodech do společenské místnosti. Napadlo jí, že najde Chris a že společně něco podniknou. Když však vstoupila na poslední schod, naskytla se ji strašlivá scéna. U schodů do chlapeckých ložnic stál Sirius a právě něco křičel na Chris. Pak se otočil a odešel směrem do své ložnice. Chris vypadala, že se za chvíli zhroutí. Ve smutných a překvapených očích se jí leskly slzy. Najednou se otočila a vyběhla ze společenské místnosti. Lily na tu scénu zírala s otevřenou pusou, nechápala to, v takovém stavu jí ještě nikdy neviděla.
Co se tady stalo? A proč řval Sirius na Chris: Ať ho nechá na pokoji a už na něj víckrát nemluví? Musím najít Chris.
Rychlým krokem přešla místnost a vyšla na chodbu. Nikde ji však neviděla a tak šla tam kam jí nohy nesly.
Chris už hodinu seděla pod velkým a mohutným stromem a stále plakala. Jí však bylo jedno jak dlouho tam sedí a ještě sedět bude, momentálně pro ní čas nebyl důležitý. Stále se snažila pochopit, co se stalo, co udělala špatně. Vždyť jim bylo tak dobře a najednou tohle. Nikdy si nemyslela, že by na ni Sirius mohl být tak zlý. Rozplakala se ještě víc, když si vzpomněla na tu nenávist, která sršela z jeho krásných šedivých očí.
Najednou Chris ucítila na tváři malou studenou dešťovou kapnu. Zvedla obličej k nebi a uviděla tisíce malinkatých kapiček vody, které padaly směrem k zemi. Jako by příroda cítila stejnou bolest jako ona. Po chvíli už byla celá promoklá, ale jí to vůbec nevadilo. Naopak si připadala, jako by se z ní, alespoň nepatrné množství trápení smývalo.
Lily už prozkoumala snad polovinu hradu, ale nikde svou kamarádku nemohla najít. Začínala být zoufalá, když najednou před sebou spatřila Jamese a Remuse. Rychlým krokem se k nim vydala.
"Reme, prosím tě neviděl jsi někde Chris?" zeptala se ho zoufalým hlasem.
"Ne, stalo se něco?"
"Jo stalo. Sirius na ni přes celou společenku řval a byl na ni odporný. Vůbec nechápu, co se mezi nimi mohlo, stál. No a Chris pak s pláčem vyběhla na chodbu a já ji teď všude hledám. Mám o ní strašný strach," odpověděla jim smutně.
Kluci se po sobě podívali. Už nějakou dobu pozorovali, jak se Sirius Chris vyhýbá, ale tohle nečekali.
"Neboj se, pomůžeme ti ji najít," snažil se ji, alespoň malinko uklidnit James. Zabolelo ho u srdce, když viděl Lily tak nešťastnou a zoufalou. Měl sto chutí ji obejmou a pohladit po vlasech, ale v poslední chvíli se zastavit.
Lily se na něj vděčně podívala.
"Díky."
"Nemáš zač. Jen si pro něco skočím a pak půjdeme," z jeho hlasu byla znát starost a zároveň strach o kamarádku, což Lily překvapilo.
Remus přikývl a otočil se k Lily, která ještě sledovala Jamesova záda, doku se neztratily v boční chodbě.
Po chvíli se konečně udýchaný James vrátil a v ruce svíral špinavý kus pergamenu. Jakmile k nim doběhl, podal ho Remusovi a sám se opřel o zeď a snažil se popadnout dech. Lily to vůbec nechápala. Jak by jim mohl pomoci, nějaký starý kus pergamenu.
Mezitím si Remus vytáhl hůlku a namířil ji na pergamen.
"Slavnostně přísahám, že jsem připraven ke každé špatnosti," vyslovil a zároveň se hůlkou mírně dotkl pergamenu.
Během chvilky se na něm začaly rýsovat malé čáry a tečky, ze kterých se postupně tvořila mapa. Lily na to třeštila oči. Nikdy nic podobného neviděla.
"Ale-ale vždyť to jsou Bradavice! Co…? Kde..?" koktala překvapeně Chris.
"Jo jsou. Lily teď nemáme čas ti to vysvětlovat, musíme najít Chris," zarazil ji Remus a rozložil plánek.
"Tady je! Ne školních pozemcích, kousek od Zapovězeného lesa," vykřikl James a ukázal prstem na tečku označenou jmenovkou Christín Parkerová. Remus rychle sbalil plánek, zastrčil si ho do hábitu a společně utíkali směrem, kdy byla Chris.
Venku lilo jako z konve, ale to jim vůbec nevadilo. Lily vůbec nevnímala studené kapky deště, které si zhoršovaly zrak. Jediné co pro ni bylo důležité, bylo najít Chris. Po chvíli konečně spatřili vysoký strom a pod ním Chris, která pod ním seděla schoulená do klubíčka. Lily se k ní rozběhla.
"Chris, jsi v pořádku?" zeptala se ji okamžitě, jakmile se k ní posadila.
Kluci zůstali stát opodál, ikdyž byli nesmírně rádi, že ji vidí, nějaký vnitřní hlas jim říkal, že by to měli nechat na Lily. Přece jen je to holka.
Chris zvedla hlavu a podívala se na Lily. Byla strašně ráda, že svoji kamarádku vidí.
Lily z jejího pohledu vycítila spousty pocitů. Žal, smutek, zlost, nenávist, lásku. Byl na ni opravdu smutný pohled. Byla celá promočená od deště, oči měla zarudlé od vytrvalého pláče a celá se klepala zimou. Lily nic neřekla, pouze se ke své kamarádce naklonila dlouze ji objala.
"Proč? Co jsem udělala špatně?" vzlykala Chris zoufalým hlasem, zatímco ji její kamarádka objímala.
Lily nevěděla co na to říct a tak ji jen konejšivě hladila po vlasech.
"To bude dobré, uvidíš. Všechno se zase spraví. Chce to čas. Ale teď bys měla jít do postele. Jsi celá promočená a klepeš se zimou," stále ji utišovala Lily. Věděla, že teď je naprosto zbytečné tahat z ní, co se stalo. Až bude vhodný čas, řekne jim to sama.
Chris po chvíli přikývla a pomalu se postavila. Až teď jsi všimla kluků stojících opodál. Mírně se na ně usmála a vydala se směrem k hradu. Byla nesmírně ráda, že tu jsou s ní. Alespoňněkdo mě má rád a má o mě starost. Proběhlo ji hlavou.
Po celou cestu do Nebelvírské společenské místnosti bylo ticho. Remus, James ani Lily se neopovažovali promluvit, aby náhodou neřekli něco, co by Chris ublížilo. Chris měla plnou hlavu myšlenek. Bála se, jak se budou na ni lidé ve spolčence dívat, potom co slyšeli a nejvíce se bála, že tam potká jeho, Siriuse.
Naštěstí ve společenské místnosti, skoro nikdo nebyl. Jakmile vešla, ucítila teplo sálající z krbů. Až teď jsi uvědomila, že je celá promočená a je ji zima. Před schodištěm se zastavila a otočila se na stále mlčící kamarády.
"Děkuji, ani nevíte tak si toho vážím, že mám takové kamarády, jako jste vy. Mám vás všechny ráda," s tím se otočila a stoupala po točivých schodech do své ložnice.
Jakmile vešla hned zamířila do sprchy a pak do postele, avšak spát nemohla. Pořád měla hlavu plnou myšlenek a vzpomínek. Vzpomínala na chvíle, kdy byla se Siriusem. Zase se jí začaly drát slzy do očí. Potichu vzlykala do polštáře a stále si opakovala jedinou otázku: PROČ?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Andromeda Andromeda | Web | 19. února 2008 v 14:49 | Reagovat

Nádherné! Chytro daľšiu kapitolu! :)

2 LiZinKa LiZinKa | 19. února 2008 v 15:41 | Reagovat

uhaa..som zvedava na dalsiu kapcu:)..

3 Lali Lali | 19. února 2008 v 16:08 | Reagovat

Krásná kapča - honem další!!!

4 KiVi KiVi | Web | 19. února 2008 v 17:20 | Reagovat

teda..fňuk....chudááák co to Bela kua použila za kouzlo? něco jako imperio? hmm zajímavý a moooc krásný:) Už se těšim na další ale stejně radši hejbni s kapčou na Přítomnost nebo budoucnost? :o)

5 phoebe phoebe | 19. února 2008 v 17:24 | Reagovat

úžasná kapitolka rychle další

6 Illandris Illandris | Web | 19. února 2008 v 17:57 | Reagovat

Nádherná kapitola, i když smutná. Těším se moc na další:)

7 aiyana (anusz) aiyana (anusz) | Web | 19. února 2008 v 18:12 | Reagovat

jj rada se spratelim

8 Naiad Naiad | Web | 19. února 2008 v 22:11 | Reagovat

Krásná kapitola, i když smutná, ale to k rozchodům patří a ještě k tomu za takových okolností... byla to moc hezká kapitola a doufám, že teď budeš přidávat častěji než dřív... to už je jedno k jaké povídce :-) těším se na další :-)

9 Magda Magda | 20. února 2008 v 16:11 | Reagovat

Nádhera. Ty jsi tak dobře vyjádřila Chrisiiny pocity. Bylo to krásné a zároveň smutné. Nádhera. Jdu na další.

10 alex alex | E-mail | Web | 23. února 2008 v 17:57 | Reagovat

bezva. hned jdu číst další

11 just.ladyL just.ladyL | 18. července 2009 v 19:24 | Reagovat

mas tam chybu(:
"Ale-ale vždyť to jsou Bradavice! Co…? Kde..?" koktala překvapeně Chris.
nema tam byt nahodou Lilly? ..
ale inak pekne... smutne ale dufam ze sa to vyjasni

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama