7. kapitola

19. února 2008 v 18:28 |  Přítomnost nebo Budoucnost?
Další kapitolka! To jste nečekali co? Jsem to ale šikulka. Nějak jsem chytla slinu:-) Sice nevím jestli budete s kapitolkou spokojeni, nějak se mi zdá, že to moc obkecávám a že ty kapitoly nejsou zajímavé a proto vás prosím, aby jste mi do komentů napsali vaše názory a já se podle toho zařídím:-) Opravdu je to pro mě moooc důležité:-)Díky a tady je kapitolka:-)

Srabus a učitel?
Sirius šel společně s Harrry na večeři do Velké síně, kde ho měl Brumbál představit škole. Jakmile vešli do dveří, skoro všechny pohledy se k nim stočily. Oba chlapci se tomu snažili nevěnovat pozornost a vydali se k Nebelvírskému stolu. Během cesty ke stolu si však Harry nemohl nepovšimnout zkoumavých a pohledů dívek, které pokukovaly po Siriusovi. Jeho kmotr však vypadal, že mu to vůbec nevadí, právě naopak, on si to přímo užíval. Harry zaslechl pár dívek, jak něco povídají svým kamarádkám.
"Vidíš ho?! To je, ale kus! Toho musím mít!"
"Kdo to je? Znáte ho?"
"Páni, ten má, ale zadek."
"Začíná se mi to tu líbit ještě víc než předtím," prohlásil Sirius, když si sedali k Ronovi a Hermioně a zároveň vyzývavě mrkl na modrookou blondýnu sedící u Havraspárského stolu.
Hermiona na něj vytřeštila oči, ale zatím to nijak nekomentovala a pustila se do jídla. Než si však stačila strčit první sousto do pusy, byla vyrušená hlasitým odkašláním, které patřilo řediteli školy. Všichni studenti se okamžitě utišili a sledovali stojícího profesora.
"Moc se omlouvám, že vás ruším od večeře, bude to jen chvilinka. Chtěl bych vám představit pana Siriuse Rodena, který k nám přestoupil z jedné Australské akademie. Moudrý klobouk ho zařadil do Nabelvíru, kde bude studovat sedmý ročník. Doufám, že ho patřičně uvítáte."
"To si můžete být jistý," ozvala se nějaká dívka z Mrzimoru a zároveň se na Siriuse usmála.
"To je vše. Přeji dobrou chuť," s tím se posadil a dal se do konverzace s profesorkou McGonagallovou.
Poté se všichni pustili do jídla a Velká síň se zase naplnila hlukem a smíchem. Sirius na nic nečekal a začal si nakládat na talíř.
"Tak co večer podnikneme?" zeptal se trojice sedící vedle něho.
"No já budu muset do knihovny," ozvala se Hermiona.
"Cože? Vždyť teprve před dvěma týdny začala škola!" divil se Ron a zároveň si odtrhl velký kus masa z kuřecího stehýnka. Hermiona ho znechuceně pozorovala.
"Mohl bys být tak laskav a přestat jíst jako nějaký divoký a horský troll? Jsi vážně nechutný," zhodnotila jeho styl stravování Hermiona.
"Nechápu, co ji zase vadí?" zeptal se ji Ron a zároveň u toho zuřivě gestikuloval mastnýma rukama.
"Třeba to, že jíš jako prase někde ve chlívě!" reagovala okamžitě.
Ron už se nadechoval k odpovědi, ale Harry ho zastavil pohledem, který jasně říkal, ať to nechá plavat.
"A pro tvou informaci jsi, jdu dělat ten tří svitový esej, který nám zadal Snape. A nepočítej s tím, že ti ho dám opsat!"
Když Sirius zaslechl Hermioninu odpověď vyprskl na své kamarády dýňový džus, který právě pil. Ostatní se na něj nechápavě dívali a zároveň si otírali džus z obličejů.
"Cože? Kdo že vám ten esej zadal?" zeptal se okamžitě Sirius.
Harrymu ihned došlo, co se stalo a tak se otočil směrem k učitelskému stolu. Sirius ho ihned napodobil. Prohlížel si učitele a náhle se u jednoho zastavil a vyvalil na něj oči.
"Mám pro tebe špatnou zprávu Siriusi, on nás totiž učí Snape, Severus Snape," vysvětloval mu Harry.
"To snad ne. Jak může Srabus někoho učit? Vždyť jsi nedokázal ani sám zavázat tkaničky."
"Nám to neříkej. Taky nechápu, jak mu mohli dovolit učit. Myslím, že to s ním budeš mít hodně těžké, když se tak nenávidíte," ozval se Ron.
"Počkat, jak vy víte, že ho nenávidím? Co vy o mě vlastně víte?" zarazil se po chvíli Sirius a těkal pohledem z jednoho na druhého.
"No…víš…Ron tak usoudil podle toho, jak ses tvářil, když ses to dozvěděl. A podle toho si to určitě odvodit, mám pravdu Rone?" snažila zachránit situaci Hermiona.
"Jo přesně tak to bylo," přitakal Ron a zároveň si mnul bolavou nohu, do které ho Hermiona kopla pod stolem.
Vypadalo to, že jim to Sirius uvěřil a tak se tím už nezabýval. Otočil se k učitelskému stolu a pozorněji si prohlížel, nenáviděného teď dospělého Severuse Snapa. Ten jako by vycítil jeho pohled a také se na něj podíval. Z očí mu přímo planula nenávist a Sirius mu ji oplácel stejnou mírou. Pak se na něj Snape ušklíbl a vrátil se k rozhovoru s profesorkou sedící vedle něho.
Brumbál zakončil svůj proslov, posadil se a otočil se k profesorce McGonagallové.
"Tak co si o tom myslíte?" zeptal se ji.
"Myslíte pana Blacka? Řekla bych, že to bude velice zajímavé rok. Mám z toho celkem obavy." Když však viděla nechápající pohled ředitele, pokračovala.
"Copak vy už si snad nevzpomínáte na všechny ty lumpárny a na ty hodiny a hodiny, co strávil s panem Pottrem plněním školních trestů?" zeptala se ho nechápavě. Brumbál se na chvíli zasnil a pak se mírně usmál.
"Jistě že si to pamatuji, na to se nedá zapomenout. Ne jednou mě těmi jejich žerty rozesmáli."
Profesorka se na něj přísně podívala, ale nic neřekla.
"Abych byl upřímný tak z toho takové obavy nemám, spíše se bojím, jak se bude chovat k Severusovi." svěřil se ji starostlivě. Ihned potom, co to vyslovil, se profesorka zarazila uprostřed pohybu.
"Vidíte, na to jsem úplně zapomněla. To bude strašné, vždyť ti dva se ze srdce nenávidí."
"A toho se právě bojím. A pokud se nemýlím, tak si pan Roden právě jeho přítomnosti všimnul."
Oba profesoři se podívali k Nebelvírskému stolu a spatřily nenávistný pohled, který Sirius vysílal směrem k učiteli lektvarů.
"A to zatím neví, že tu na něj čeká ještě jedno překvapení, které se týká profesorského sboru," usmál se Brumbál a otočil se k profesorovi sedícím po jeho pravé ruce. Ten se na něj mírně usmál a v poklidu jedl večeři.
-------------------------------------------------------------------
James seděl na ošetřovně a pozoroval svého spícího kamaráda. Najednou se otevřely dveře a v nich stál ředitel školy. James se na něj provinile podíval, ale raději zatím nic neříkal.
"Profesorka mi už vše řekla. Myslím, že je zatím zbytečné vás trestat. Podle mého názoru, je už fakt, že váš nejlepší kamarád je v ohrožení života, ten největší trest. Ale přesto vám musím zopakovat, že to od vás bylo opravdu nezodpovědné," zakončil svůj proslov Brumbál.
James pouze smutně přikývl a podíval se na profesora.
"Už víte, co s ním je pane profesore?" zeptal se záhy.
Brumbál si povzdychl a přistoupil k posteli.
"Bohužel, zatím ne. Nikdy jsem se s ničím podobným nesetkal. A ta kniha, o které jste mluvili, jako by se vypařila. Nikde ji nemůžu najít a ani madame Pinceová o té knize nikdy neslyšela. Asi nám nezbývá nic jiného než čekat, že se zase probudí," konstatoval ustaraně Brumbál.
"To jako myslíte vážně? Přece tu nemůžeme jen tak čekat! Musíte něco udělat." James vypadal opravdu zoufale. Měl o Siriuse hrozný strach.
"Já vás chápu pane Pottre, ale momentálně nevidím jinou možnost. Nemusíte mít však strach, madame Pomfreyová se o něj postará. Měl byste si jít lehnout, vypadáte hrozně vyčerpaně. Pro dnešek vás omluvím z vyučování."
James přikývnul a vydal se zpět na kolej. Jakmile došel do ložnice, lehl si do postele a okamžitě usnul.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 KiVi KiVi | Web | 19. února 2008 v 19:33 | Reagovat

náhodou je to super! a víš jak si mě potěšila kapitolou k tomuhle? nevíš tak vidíš xD já sem nadšená:) hlavně jak na sebe budou Seví a Siri zlí....no a taky na to jak bude reagovat Siri na to že je Harry syn Jamese....to až si přečte denního veštce tak bude kulit oči xD

2 Illandris Illandris | Web | 19. února 2008 v 20:33 | Reagovat

Úplně úžasná kapitolka.Tahle povídka se mi fakt líbí.

Honem další kapitolku:)

3 Naiad Naiad | Web | 19. února 2008 v 21:30 | Reagovat

Super! Jsem zvědavá až se Sirius setká se Severusem osobně, to bude hodně zajímavé :-) A hlavně vůbec netuším, kým jsi myslela toho nového učitele :-) Moc se těším na další :-) je to fakt skvělá povídka :-)

4 manik manik | E-mail | Web | 19. února 2008 v 21:48 | Reagovat

skvělá kapitola, tahle povídka je opravdu dobrá, jen mi trochu vadí ty krátké kapitoly, ale já si počkám =D

5 phoebe phoebe | 20. února 2008 v 0:13 | Reagovat

já si myslím že ten nový učitel bude Lupin.. jinak skvělá kapitolka rychle napiš pokráčko :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama