1. kapitola

28. března 2008 v 14:35 |  Merlinův Šampionát
Ahojky lidičky....tak jste sekonečně dočkali....je tu 1. kapitolka k nové povídce Merlinův Šampionát...:-)Jak jistě všichni víte tuhle povídku píšu spoleně s Amy P...první kapitolku jsem napsala já a ta další je na ni.....no doufám že se vám bude líbit a že budete komentovat..:-)

Oznámení
Velká síň už překypovala nedočkavými a hlavně hladovými studenty. Právě byl zařazený poslední nový žák a většina studentů upírala svůj pohled k učitelskému stolu, jako by chtěli ředitele školy popohnat. Po chvíli se konečně profesor Brumbál postavil a pohybem ruky si vyžádal ticho.
"Vítám vás v novém školním roce v Bradavicích! Raději už nebudu nikterak prodlužovat začátek hostiny, jinak budu vystaven riziku, že můj proslov budou přerušovat některé vaše hladové žaludky. Takže, můžete se do toho pustit!" pravil a všechny obdaroval milým úsměvem, při kterém mu v očích tancovaly veselé jiskřičky. Poté se posadil a s chutí si začal nakládat jídlo na talíř, stejně jako velká většina přítomných studentů.
"No musím uznat, že letos si dali domácí skřítci obzvláště záležet. To jídlo je vynikající," konstatoval Ron s kuřecím stehýnkem v ruce směrem ke svým dvěma kamarádům.
"Tak si to pořádně užij, protože je to tvoje poslední uvítací hostina," ozvala se Hermiona se smutným hlasem, čímž všechny překvapila.
"Bude se mi po tom všem stýskat," pokračovala.
"Ale no tak, ty děláš jako bys měla odjíždět už zítra. Vždyť máme před sebou ještě celý dlouhý rok," snažil se ji zvednout náladu Harry, i když, i z jeho hlasu byl patrný smutek. Ten však nebyl způsobený tím, že by se právě teď trápil, že nastupuje do posledního ročníku v Bradavicích. Ne, bylo to z úplně jiného důvodu, který se jmenoval Lord Voldemort. Poslední dobu se ukazoval, čím dál tím více a neuběhne týden, aby někoho nezavraždili. Kouzelný svět se pomalu začal ocitat v době smutku a zla, s čímž se Harry ani jeho kamarádi nehodlali smířit.
Jediným lidem, kterým vůbec nevadilo, že se svět potápí do tmy, byli studenti Zmijozelu. Mezi nimi byl i blonďatý chlapec, tedy spíše už mladý muž, Draco Malfoy. Stejně jako jeho zbytek rodiny i on patřil k obdivovatelům Lord Voldemorta. Pocházel ze starobylého čistokrevného rodu kouzelníků a také se tím patřičně pyšnil. Na každém kroku dával všem jasně najevo, že je něco víc než oni.
"Hele Draco, tak už nám přece řekni, co jsi celé prázdniny prováděl?" naléhala na blonďatého chlapce jeho spolužačka, Pansy Parkinsonová.
"Jak už jsem ti několikrát ve vlaku říkal, nic vám nemůžu říct! Je to přísně tajné! Tak už mě s tím neotravuj!" rozčiloval se Draco, ale zároveň mu dělalo dobře, když mohl vědět něco, co oni ne.
"Tak dobře no. Se, nemusíš hned rozčilovat," řekla trošku dotčeně Pansy. Pak se otočila a začala se bavit, s nějakou holkou z jejich koleje.
Draco se rozhlédl po síni. Pozoroval ty smutné obličeje studentů a náramně se při tom bavil. Jeho pohled zabrousil i k Nebelvírskému stolu, kde seděl jeho největší nepřítel a zároveň člověk, kterého ze srdce nenáviděl. Tím člověkem byl Harry. Draco si všiml, že i on vypadá unaveně a vyčerpaně. Dobře mu tak. Sám si vybral, na čí straně chce stát. Pomyslel si a zároveň si opovrhavě odfrknul.
Když už byli všichni tak nacpaní, že by se už do nich nevešlo ani jediné sousto, tak všechno jídlo ze stolů naráz zmizelo. Všichni zbystřili a jejich pohledy opět směřovaly k učitelskému stolu.
Po chvíli se konečně Brumbál postavil, aby mohl pronést svůj každoroční projev.
"Tak, jak vidím, jste všichni sytí a už se nemůžete dočkat, až budete moci ležet ve svých vyhřátých postelích. Avšak budete muset ještě chvíli vydržet. Jako obvykle, bych vás chtěl upozornit, že vstup do Zapovězeného lesa, je přísně zakázán a to bez výjimek. Dále pak náš školník, pan Filch vám vzkazuje, že kdo nebude dodržovat pořádek a čistotu na chodbách, tak bude potrestán. No a teď se konečně dostáváme k tomu hlavnímu, co jsem vám dnes chtěl sdělit." profesor se na chvíli odmlčel a pohledem přejel po celé Velké síni.
"Chtěl bych vám oznámit, že se kouzelnické společenství rozhodlo opět uspořádat Merlinův Šampionát," pokračoval Brumbál, avšak jakmile vyslovil poslední dvě slova, byl náhle přerušen všeobecným šumem, který v síni vypukl.
"Prosím, abyste se uklidnili, rád bych pokračoval. Takže, jak už jsem řekl, letos se opět uskuteční Merlinův Šampionát. Je to starodávná vědomostní soutěž, ve které se utkají zástupci všech větších kouzelnický škol na světě. Z každé školy se vždy vyberou dva studenti, upozorňuji, že to jsou vždy studenti závěrečných, tudíž sedmých ročníku. Dvojice musí být smíšené, tudíž chlapec a dívka, a ti pak soutěží v různých kouzelnický dovednostech a disciplínách. Soutěž celkově trvá skoro celý rok, avšak postupně zástupci jednotlivých škol vypadávají. Výherci pak získávají Merlinův pohár a spousty dalších věcí. Co je však důležité, ti co v soutěži vydrží až do posledních kol, tak budou osvobozeni od zkoušek OVCE," po této informaci nastal v síni opět ruch a šum. Zvláště pak studenti sedmých ročníků, začali bouřlivě diskutovat se svými kamarády.
"Prosím vydržte ještě chvíli. Jen bych vás chtěl ještě seznámit, podle čeho naše zástupce vybereme. Ředitelé všech kolejí, vyberu ze své koleje vždy dva zástupce, chlapce a dívku, a z těch se pak vybere na základě, takového menšího testu, koneční dva zástupci. V pátek by se měl uskutečnit výběr z jednotlivých kolejí. Další informace by se měly objevit zítra na nástěnkách ve vašich klejích. Test by se pak měl konat někdy za dva týdny. Výsledky budou vyhlášeny na slavnostní hostině, kde se dozvíte ještě nějaké podrobnosti. Tak a to už je pro dnešek vše. Přeji vám krásnou dobrou noc a úspěšný první školní den," s tím se Brumbál posadil a pozoroval odcházející studenty.
"Tak co na to říkáš Draco? Doufám, že vyberou nás," zeptala se nadšeně Pansy, zatím co šli na kolej.
"No tebe určitě," řekl ironicky, "abych řekl pravdu, tak bych byl strašně rád, kdyby mě vybrali, už jen kvůli to ho, že bych nemusel skládat závěrečné zkoušky, ale zas ena druhé straně se mi to moc nehodí. Mám už nějaké plány," svěřil se ji Draco.
"A jaké?" vyzvídala ihned Pansy, když však uviděla Dracův pohled raději toho nechala.
"Ale stejně nechápu, proč se rozhodli ten Šampionát znovu uspořádat. Zvláště pak teď, když se Pán zla dostává k moci," řekl si spíš pro sebe Draco.
Po chvíli konečně dorazili do společenky, kde se posadili do velkých, tmavě zelených křesel.
"Kde jsou Crabbe a Goyle?" zeptal se Draco po chvíli.
"Myslím, že říkali, že jdou ještě do kuchyně," odpověděla Pansy, bez jakéhokoliv zájmu.
"To jsou vážně prasata," odfrkl si blonďák.
"Koho myslíš, že z naší koleje vyberou?" zeptala se po chvíli Pansy.
"No Goyle ani Crabbe to určitě nebudou! Myslím, že vyberou určitě mě," odpověděl sebevědomě.
"Hmm a z holek?"
"Tak to nevím a je mi to fuk."
Ještě chvíli tam tak seděli a pak se odebrali do svých ložnic.
"Tak to je bomba! Co na to říkáte? Myslíte, že někoho z nás vyberou?" vyptávala se hned Hermiona po cestě na kolej.
"Myslím, že ty si můžeš být jistá, že tě vyberou! Vždyť jsi nejlepší z ročníku," odpověděl ji Ron.
"Taky jsi myslím. A co se týče mě, tak já zase doufám, že mě nevyberou. Budu mít závažnější věci na práci, než někde soutěžit!" vložil se do rozhovoru Harry.
"Ale víte, jaká by to byla čest reprezentovat naší školu? Uvědomujete si vůbec, že tam budou zástupci, ze všech škol na světě! To bude úžasné. Myslím, že jsem o tom Šampionátu i někde četla…" začala vzrušeně vyprávět Hermiona a nezastavila se, dokud nedošli do společenské místnosti. Tam se trojice rozdělila a každý z nich zamířil do své ložnice.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lili Lili | Web | 28. března 2008 v 16:10 | Reagovat

je mi to luto ale vypadla si zo sonj:(

2 Lali Lali | 28. března 2008 v 18:37 | Reagovat

superní - vypadá to zajímavě

3 Illandris Illandris | Web | 29. března 2008 v 22:29 | Reagovat

Začátek je opravdu dobrý. Je super, že jste tu soutěž tak pěkně vymyslely, já bych na něco takovýho nepřišla:)

Jen tak dál:D

4 Nessa Nessa | Web | 31. března 2008 v 17:20 | Reagovat

Souhlas, taky se mi to líbilo, téma je zajímavé.

5 Magda Magda | 31. března 2008 v 19:01 | Reagovat

Krásná kapitolka.

6 medea SB medea SB | Web | 1. dubna 2008 v 9:27 | Reagovat

začátek je velmi přitažlivý..uvidíme jak to rozpracuješ..ale už teď se těším :)

7 Terka Terka | 5. dubna 2008 v 17:13 | Reagovat

Pěknéééé...

8 Shadowofhope Shadowofhope | Web | 29. července 2011 v 17:34 | Reagovat

super kapitola je to zaujímavé :D :D mimochodom krásny blog :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama