10. kapitola

16. března 2008 v 23:23 |  Přítomnost nebo Budoucnost?
Ahojky!!!tak jak jsem slíbila, tak přidávám další kapču. Doufám že se vám bude líbit:-):-)A že ji budete také komentovat, protože mi tím uděláte strááááááááášnou radost:-):-):-)Jo a ještě jsem vás chtěla poprosit o jednu věc, byli byste tak laskaví a hlasovali pro mě na http://rokfort-harrypotter.blog.cz/0803/2-kolo-sonj-1-2 protože jsem se dostala už do druhého kola soutěže a sbírám hlásky:-)no a teď už se můžete pustit do kapitolky...:-)

Nechám ji v tom ještě trochu vymáchat
Lily už hodinu seděla ve společenské místnosti a čekala na Jamese. Chtěla se mu omluvit za to, jak se k němu chovala. Potom, co Jamas odešel, přepadl Lily strašlivý pocit viny. Kamkoliv se podívala, uviděla ten zklamaný a bolestný výraz v Jamesových očích. Já jsem tak pitomá! Vždyť on mi chtěl jen pomoct a já mu hned začnu nedávat! Nejraději bych si nafackovala. Nadávala si v duchu Lily.
Byla strašně nervózní. Vůbec nevěděla, co mu řekne, až ho uvidí a taky jestli bude vůbec ochotný s ní mluvit. Z jejího zamyšlení ji vyrušil zvuk otevírajících se dveří, ze kterých po chvíli vyšli James s Remusem.
Lily se prudkým pohybem zvedla z křesla a sledovala je, doufajíc že se její pohled střetne s tím Jamesovým.
Kluci společně vešli do společenky. James už byl rozhodnutý, že půjde do ložnice, když ho najednou Remus zadržel. James se na kamaráda nechápavě podíval. Remus mu pohled oplatil a pak kývnul hlavou směrem ke stojící Lily, které si dosud James vůbec nevšiml. James se otočil a spatřil nervózní Lily, stojící kousek od nich.
Lily pomalým, ale jistým krokem došla ke klukům.
"Jamesi, mohla bych s tebou mluvit?" zeptala se ho nejistě.
"No tak já půjdu do ložnice," vložil se do rozhovoru Remus dřív, než stačil jeho kamarád odpovědět. Naposledy se ještě na oba povzbudivě usmál a pak se ztratil na točivém schodišti.
"Tak o čem jsi semnou chtěla mluvit?" zeptal se ji hlasem, ze kterého nešlo vůbec nic vyčíst.
"No víš," koktala nervózně Lily. Pak se zhluboka nadechla, aby se uklidnila a pokračovala: "chtěla bych se ti omluvit, za to jak jsem na tebe dneska vyjela. Strašně mě to mrzí, a kdybych mohla, tak bych to ty nadávky nejraději vzala zpátky."
Najednou nastala chvíli ticha, během které se v nich odehrávaly naprosto odlišné pocity. James nemohl uvěřit vlastním uším. Lily Evansová se mu omluvila a ještě ke všemu to vypadá, že to myslela opravdu vážně. James si připadal, jako by v něm vybouchla nějaká bomba štěstí. Naráz byl neuvěřitelně šťastný, ale na venek nedal na sobě nic znát.
Zato Lily byla neuvěřitelně nervózní. Čekala, že na to James nějak zareaguje, že na ni začne třeba křičet anebo naopak, že ji odpustí, ale on nic. Jen tak tam stál, nic neříkal a koukal jí do očí.
"Dobře, omluva přijala," odpověděl stroze James. Pak se otočil a vydal se po schodech do ložnice. Jakmile byl před dveřmi, kde na něho už nebylo ze společenky vidět, tak se mu rozzářil obličej a radostně si povyskočil.
Lily zůstala stát s pootevřenou pusou. Tohle opravdu nečekala. Byla z toho strašně zmatená. Tak on mě celou dobu nahání a zve mě na rande a teď tohle. Vždyť on vypadal, jako by mu to bylo úplně jedno?! Já ty kluky vážně nechápu.
Ještě chvíli tam tak stála a pak se také vydala do ložnice.
James s obrovitánským úsměvem vkročil do ložnice, kde byl pouze Remus, který si nečekaně nic nečetl a pouze seděl na posteli a čekal na Jamese.
"Tak co? Jak to dopadlo? Podle tvého výrazu soudím, že jste se usmířili," vyhrkl na něj okamžitě, jen co se zavřely dveře.
"No tak nějak," opověděl James a posadil se na postel.
"Co? To nechápu. Jak to myslíš, tak nějak? Ona se ti neomluvila?"
"Ale jo, omluvila se."
"Tak v čem je problém?" nechápal stále Remus.
"Počkej, chceš říct, že jsi její omluvu nepřijal?" pokračoval.
James hned neodpověděl. Pomalu si lehl na postel a podložil si hlavu rukama.
"No, řekl jsem ji, že její omluvu přijímám, pak jsem se otočil a odešel," odpověděl mu s úsměvem.
"Cože? Chceš říct, že jsi nic víc neudělal? To ti nevěřím."
"No jak jsem tam tak stál, tak mě napadlo, že ji v tom nechám ještě trochu vymáchat," usmíval se James.
"Fakt? Tak to bych od tebe nikdy nečekal, ale když o tom tak uvažuju, myslím, že to není zase tak špatný nápad. Jen doufám, že ji nebudeš trápit moc dlouho," souhlasil s ním Remus.
"No uvidíme," odpověděl James a zároveň se zvedl a vydal se do koupelny.
------------------------------------------------------------------------
Po obědě se všichni čtyři vydali společně do sklepení na hodinu lektvarů. Jakmile sešili schody, ocitli se před dřevěnými dveřmi, u kterých už bylo pár jejich spolužáků.
"Siriusi doufám, že jsi připravený na to, že lektvary učí Snape?" zeptal se ho tichým hlasem Harry.
Siriusovi se najednou zaleskly oči a na tváři se mu vytvořil podezřelý úškleb, který Harryho znepokojil.
"Jasně že jsem," odpověděl mu Sirius.
Harry se nejistě podíval na Hermionu, která jen přetočila oči ke stropu a povzdechla si.
"To zase bude, už teď se bojím toho, o kolik zase přijdeme bodů," řekla po chvíli nešťastně.
"Však ty je zase nasbíráš, hlavně že bude sranda," vložil se do rozhovoru Ron.
Hermiona se už nadechovala k odpovědi, ale byla vyrušena profesorem, který právě v tu chvíli otevřel dveře do učebny.
Snape si je všechny přejel ledovým pohledem, až se zastavil na Siriusovi. Obličej se mu zkřivil do nepředpovídatelného úšklebku.
"Dovnitř," přikázal a sám se vydal ke své katedře.
Harry s ostatníma se posadili do poslední lavice a čekali, až Snape začne svoji tradiční řeč.
"Doufám, že si všichni uvědomujete, že toto je váš poslední ročník a že na konci toho roku budete skládat zkoušky OVCE a můžete si být jistí, že váš jen tak projít nenechám. Podle mě mají šanci uspět jen někteří nadaní žíci," pohledem samozřejmě zabloudil do míst, kde seděli zmijozelští, " avšak na druhé straně, jsou tu mezi námi jedinci, kteří podle mého názoru nemají ani tu minimální šanci uspět," teď pohledem vyhledal Harryho a věnoval mu jeden ze svých nenávistných pohledů.
"No a teď už přejdeme k dnešní hodině. Pro začátek, jsem si pro vás připravil takový menší test, který prověří vaše dosavadní vědomosti," pokračoval Snape a zároveň mávl hůlkou a před každým se najednou objevil tří stránkový test.
Ve třídě to najednou zašumělo. S tímhle nikdo nepočítal, všichni věděli, že je Snape hajzl, ale tohle byla podpásovka.
"To si snad dělá prdel?! Prý menší test, tsss ten parchant," pošeptal vyjeveně Ron svým kamarádům, kteří jen přikyvovali.
"Na co čekáte? Myslíte si snad, že vám začnu diktovat odpovědi nebo co?!" zeptal se jich profesor a sám se začal procházet po třídě, jak bylo jeho zvykem.
Studentům nezbývalo nic jiného, než si vytáhnou brky a pustit se do práce.
Po chvíli se Snape zastavil u lavice, kde seděl Harry a Sirius. Nahnul se nad Siriusovu práci a ušklíbl se.
"Jak vidím, pane Rodene, moc jste se toho v té vaší bývalé škole nenaučil," ušklíbl se Snape.
"To víte, já jsem si raději "povídal" s jedním velice umaštěným klukem, než abych měl stále zastrčený rypák v knihách, jako on. To byla větší legrace, než míchání lektvarů," odpověděl mu ostře Sirius a oplatil mu stejný úškleb.
Snape na malou chvíli zkameněl. Úškleb z jeho obličeje zmizel a nahradil ho nenávistný mrazivý pohled.
"Odebírám Nebelvíru 10 bodů, za ten váš drzý tón a můžu vás ujistit, že tady se učit začnete, jinak budete trávit celé večery na školních trestech," informoval ho Snape. Kdyby v tu chvíli šlo zabíjet pohledem, tak by Sirius už jistě ležel dávno mrtvý pod lavicí.
"Už se na to strašně těším," opáčil mu Sirius ironicky.
"Nemysli si, že se tě bojím. Moc dobře vím, kdo jsi, a můžu tě ujistit, že ti tu udělám peklo. Budeš litovat, že jsi to pitomé kouzlo vyslovil, BLACKU," zašeptal mu do ucha Snape, tak aby ho mohl slyšet pouze Sirius.
Pak se otočil a vydal se zpátky ke katedře. Sirius nehnul ani brvou. Jen ho dál nenávistně sledoval, dokud ho Harry, dneska už po třetí, nekopl pod lavicí a pokynul mu hlavou k testu, který před ním ležel. Sirius se povzdychl a začal zase psát. Psal tam všechno, na co si jen vzpomněl, nechtěl udělat Snapeovi tu radost, aby mu z toho testu dal H a tak psal a psal a psal, až se mu málem od brku kouřilo. Harry na to zíral s otevřenou pusou, dokud se neozval profesor.
"Odebírám 20 bodů Nebelvíru za opisování a jestli se to bude ještě jednou opakovat, pane Pottre, tak dostanete školní trest," pověděl přes celou třídu jeho směrem Snape.
Harry ho sjel nenávistným pohledem a vrátil se zpátky k testu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jh jh | Web | 16. března 2008 v 23:31 | Reagovat

ahoj lucko z frýdku-místku. já jsem o tobě naopak četl :)

z hradce králové zdraví honza

2 Willow Wraithová Willow Wraithová | Web | 17. března 2008 v 9:57 | Reagovat

Opisování! Ó jé!! :D

3 Sára Sára | 17. března 2008 v 14:21 | Reagovat

krásná kapirola!!!! doufám že bude nováco nejdřív!! pls!!

4 Illandris Illandris | Web | 17. března 2008 v 15:44 | Reagovat

Super. Tahle povídka se mi moc líbí. Rychle pokráčko:)))

5 Any Any | Web | 17. března 2008 v 16:23 | Reagovat

skevla kapitolka

6 manik manik | Web | 17. března 2008 v 16:26 | Reagovat

WoW! =D už jsem myslela, že jsi během toho spřátelování na ás věrné čtenáře zapomněla.

Je to moc pěkný, jako vždycky a... a já nevím co sem napsat, protože je fakt bez chyby... možná jen ta délka =D

mno nic, tak já končím a doufám, že brzy bude další =oD

7 KiVi KiVi | Web | 17. března 2008 v 17:23 | Reagovat

teda ty seš mrcha! já už se těšila na rozhovor s Remusem a ono nic...no doprkený vohrady mě nezajímá Lily a James ! grrrrrr tohle teda ne....no jinak krásná kapitola:)

8 Nessa Nessa | Web | 18. března 2008 v 19:08 | Reagovat

Supr jako vždy :-)

9 medea SB medea SB | Web | 19. března 2008 v 11:49 | Reagovat

ůů super kapča..

10 Andromeda Andromeda | Web | 20. března 2008 v 21:32 | Reagovat

Krááásna kapča :) Strašne moc :)

11 Jenn Jenn | Web | 22. března 2008 v 14:18 | Reagovat

Hezká kapitola :o)

12 verča verča | 27. března 2008 v 14:13 | Reagovat

to Siríkovi nedošla ta "náhoda" stejných příjmení???

13 Kajuška Kajuška | 29. března 2008 v 7:02 | Reagovat

Je to uplne totalne super. Už sa tesim na dalšiu kapitolu

14 Lilacia Lilacia | 31. března 2008 v 11:23 | Reagovat

Skvela povidka, uz se tesim na novou kapitolu =c)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama