24. kapitola

24. března 2008 v 21:37 |  Jiný svět=Nový život
Ahojky..to koukáte co????To jste určitě nečekali, že další kapitolka k JS=NŽ přibude tak rychle co? Tak jsem si říkala, že vám udělám radost a taky jsem dneska chytla nějakou náladu na tuto povídku..doufám že tu rychlost oceníte a šoupnete sem nějaký ten komentář......tak můžete se na to vrhnout....:-)

JÁ TOHO POTTERA VÁŽNĚ ZABIJU
Chris společně s Lenkou a poskakujícím Blackem vešla do ložnice.
"Lily si to zjevně pořádně užívá, když tu ještě není," pověděla do ticha Chris a začala se převlékat.
"Však to je dobře," ozvalo se z koupelny, kam zamířila Lenka, aby se umyla. Z toho dovádění s Blackem byla špinavá, až za ušima.
Po chvíli vyšla a okamžitě se svalila na postel.
"Musím uznat, že mě ta procházka strašně vyčerpala," postěžovala si Lenka a převalila se na bok, aby viděla na Chris, která stála u okna.
"No to není divu, když jsi pořád vyváděla s Blackem," usmála se Chris na svou kamarádku.
"Asi jo no. Ale musím říct, že jsem nakonec ráda, že jsi mě přesvědčila, byla sranda."
"Taky jsem ráda, po dlouhé době jsem se zase pořádně zasmála."
Chris chtěla ještě pokračovat, ale byla přerušena otevírajícími se dveřmi, kterými do ložnice vstoupila usměvavá a na první pohled šťastná Lily.
"Ahoj," pozdravila své kamarádky a zasněně přešla ke své posteli, na kterou se posadila.
"No konečně, už jsem si začínala myslet, že se snad nevrátíš," vyhrkla na ni okamžitě Chris a rychlým krokem přešla k její posteli a posadila se.
"Tak co, jaké to bylo? Povídej! Co jste dělali, kde jste byli a tak. No!!!" naléhala na ni Lenka a napodobila Chris, a také se posadila.
"Holky já jsem se asi zamilovala," řekla Lily na místo odpovědi.
Chris s Lenkou vykulily oči a zaraženě se po sobě podívaly, ale nic neříkaly.
"On je prostě úžasný. Je pozorný, milý, hodný, zábavný, krásný, chytrý a pěkně líbá," pokračovala Lily, aniž by se podívala na své kamarádky.
"COŽE???" vyhrkly obě naráz.
"Vy už jste se líbali?" pravila nevěřícně Lenka.
Lily se na obě podívala a pak jen přikývla.
"Tak to je vážně mazec!!!" pokračovala Chris.
"Tak už nás dál nenapínej a povídej," naléhala nedočkavě Lenka.
"No po cestě do Prasinek jsem si povídali o všem možném: o škole, o rodinách, o končících a tak. V Prasinkách jsme pak prošli všelijaké obchody, až jsme nakonec skončili u Tří košťat. Když nám přinesli pití, tak hovor začínal pomalu váznout. No a po chvilce ticha mě najednou pohladil po ruce, kterou jsem měla položenou na stole. Rychle jsem k němu zvedla pohled a spatřila ty jeho krásné modré oči. Pomalu jsem se v nich začínala utápět, když mi najednou řekl, že mám nádherné oči. Cítila jsem, jak se mi valí krev do tváří a jak rudnu. Vůbec jsem nevěděla, co na to říct," odmlčela se Lily na chvíli, aby se mohla nadechnout.
"No a pak jsem se koukla na hodinky a zjistila, že už je strašně hodně hodin a tak jsem ho požádala, jestli bychom už nemohli jít.
Po cestě zpátky jsme se drželi za ruce a sem tam prohodili nějaké to slovo. A když jsme přišli před hrad tak se najednou zastavil a zeptal se mě, jestli bych s ním nemohla jít kousek stranou. Vůbec jsem nevěděla proč, ale souhlasila jsme. Dovedl mě kousek bokem od hlavní cesty a pak se mi zase zadíval do očí no…no a pak…" zarazila se Lily a zase se začala zářivě usmívat. Holky postřehly, že mírně zrudla v obličeji a zářivě se na ní podívaly.
"No Lily, musím říct, že jsi v tom až po uši," konstatovala Chris, když se tak na ni dívala.
"Asi jo," přikývla Lily.
"Moc ti to přeju," řekla Lenka a objala ji.
"Já taky," přitakala Chris a také svou kamarádku objala.
"A kdy máte další rande?" zeptala se Lenka a zároveň na Lily spiklenecky mrkla.
"Zítra po obědě."
Zbytek dne holky strávily zalezlé v ložnici a jen si povídaly. Chris s Lenkou pořád naléhaly na Lily, ať jim vypráví všechny detaily a nedaly jí pokoj, dokud z ní všechno nevytáhly.
Večer pak každá z nich usínala se vzpomínkou na někoho jiného. Lily stále před sebou viděla Charliho a ty jeho krásné modré oči. Zato Lenka zase myslela na Remuse a na to jak vždycky mírně zčervená, když na něj promluví. No a Chris před sebou zase viděla Siriuse a vzpomínala na den, kdy ho poprvé uviděla. Když si vybavila ten krásný slunečný den, začaly se jí zase plnit oči slzami.
Na druhý den holky vstaly tak pozdě, že málem nestihly snídani. Poté co se dosyta nasnídaly, vrhly se na hordu domácích úkolů, kterou musely vypracovat. Lily se vůbec nebyla schopna soustředit. Co chvíli ji holky přistihly, jak zasněně hledí z okna a usmívá se.
Po dvou hodinách to konečně nějak všechno sepsaly a tak si mohly na chvíli odpočinout. Teda až na Lily, která rychle upalovala do ložnice, aby si ještě před obědem nachystala věci, ve kterých potom půjde na rande.
"Hej Lily. Jdeš s námi na oběd?" křikla Chris směrem k dívčím ložnicím, kde byla Lily už asi hodinu.
"Jo, hned jsem dole," ozvalo se z vrchních pater.
Po pěti minutách konečně seběhla dolů a tak se všechny tři mohly vydat na oběd. Byly už ve Vstupní síni, když se před nimi naráz vynořila zmijozelská partička v čele se Siriusem a jeho sestřenkou. Jakmile je holky spatřily, chtěly se jim vyhnout, ale Belatrix byla rychlejší.
"Ale ale…koho opak to tu máme. Není to náhodou ta ubožačka, se kterou si chodil bratránku?" zeptala se Blacková co nejhlasitěji, tak aby ji všichni slyšeli.
"Jo, ale byl bych rád, kdybys mi to už víckrát nepřipomínala," odpověděl ji naštvaně Sirius.
Chris zůstala stát, jako zkameněla a cítila, jak se jí zase hrnou do očí slzy. Když to Lily spatřila, tak ji popadla za ruku a táhla ji směrem do Velké síně.
"Neposlouchej je," špitla Chris do ucha Lenka, která je okamžitě následovala.
Celý oběd pak proseděly v tichosti. I když se holky všelijak snažily zavést řeč na nějaké téma, tak je Chris vůbec nevnímala. Jen tak seděla se sklopenou hlavou a nimrala se v jídle. Nepříjemné ticho přerušila až Lily, která hlasitě vykřikla, když zjistila, že do jejího rande zbývá už jen hodina. Stihla ještě holkám sdělit, že se musí jít připravit a pak co nejrychleji vystřelila z Velké síně.
Holky ještě asi čtvrt hodiny seděly a pak se také vydaly na kolej. Když vešly do ložnice, Lily byla právě v koupelně a šlechtila se. Chris se lehla na postel a jednou rukou hladila Blacka ležícího v košíku u její postele.
Po půlhodině byla Lily konečně připravená vyrazit. Holky ji ještě popřály hodně štěstí a pak se ztratila na schodech, které vedly do společenské místnosti.
"S tou zase nebude večer rozumná řeč, usmála se Lenka.
"To teda nebude," souhlasila Chris a také se usmála.
"Hele já se půjdu podívat do společenky jo? oznámila po chvíli Chris směrem k Lence, která ležela na posteli a četla si nějakou knihu.
"Jo jasně," odpověděla ji, aniž by zvedla zrak od knížky.
Pomalu sešla do společenky a rozhlédla se, jestli neuvidí někoho známého. Už si myslela, že bude muset sedět sama, když náhle spatřila v jednou křesle sedět Petra.
"Ahoj. Co ty tu tak sám?" zeptala se ho a posadila se do vedlejšího křesla.
"Jé čau. No to víš. James je má trénink, Remus leží v ložnici a čte zase nějakou bichli no a Sirius.." v tom se však zarazil.
"Aha, chápu. No a jak se máš? Už jsme si dlouho nepovídali," snažila se zavést řeč na jiné téma.
"Ale tak jde to, nic nového,"
"Hmm a co ta slečna z Mrzimoru, o které jsi mi v létě vyprávěl," vzpomněla si najednou Chris na jejich letní rozhovor a chtěla se dozvědět víc.
"Ty jsi to ještě pamatuješ?" zeptal se udiveně Péťa.
"Jasně že jsi to pamatuju, vždyť jsem ti přece slíbila, že v tom našem rozhovoru budeme pokračovat. Tak jak se teda jmenuje? Povídej!" usmála se Chris.
"No jmenuje se Soňa Kárterová," řekl a dost znatelně zrudl.
"Tak tu neznám, někdy mi ji musíš ukázat. No a už se to nějak mezi vámi vyvíjí?" vyzvídala dál Chris.
"Co? Ne, blázníš?! Vždyť se na mě podívej, jak by o mě mohl mít někdo zájem," vyhrkl okamžitě Petr a smutně sklopil hlavu.
"Ale to nemůžeš vědět. Být tebou tak to zkusím," radila mu Chris.
Chtěla ještě něco dodat, když se najednou prudce otevřel vchod do společenské místnosti a zuřivě jím prošla Lily. Už na první pohled bylo vidět, že kdyby mohla tak, něho zabije. Chris se postavila a šla ji naproti.
"Lily, co tu děláš tak brzo? Co se stalo?" začala se hned vyptávat Chris.
Lily se na ní podívala rozzuřeným pohledem a místo odpovědi vykřikla:
"JÁ TOHO POTTERA VÁŽNĚ ZABIJU!!!!!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 luckily luckily | Web | 24. března 2008 v 21:49 | Reagovat

moooc hezké...:)) ale už by se mělo vysvětlit, co je to s tím Siriusem... bo se teď chová jako naprostý blb...:(

2 LiZinKa LiZinKa | 25. března 2008 v 10:29 | Reagovat

nooale akoze luckily ma pravdu..tiez si myslim,ze uz by sa to mohlo vysvetlit...so Siriusom..a co mala znamenat ta posledna veta?Hmm..joj taky koniec..som zvedava na dalsiu kapcu:))

3 KiVi KiVi | Web | 25. března 2008 v 15:51 | Reagovat

týý voe krása :) sem zvědavá jestli s někym začne chodit Petr....a jinak by to Lily měla Potterovi pořádně nandat....a hlavně se pak neomlouvat...debilní Potter já ho nemám ráda

4 Tinna Tinna | Web | 25. března 2008 v 18:01 | Reagovat

SUPERRRRRR!!! Krásná kapča!!! Honem další!! A mimochodem, enchtěla by ses zapojit do jedné povídkářské akce??? Podívej se na http://ff-povidkovy.blog.cz nebo na můj blogíís, tam najdeš všechno info. Potěšilo by mě, kdyby ses zapojila!!! PAPAPA A rychle další kapitolu!!!

5 jita jita | 25. března 2008 v 21:07 | Reagovat

rychle rychle dalsi ....nebo se počúrám nedočkavostí!!:D(pro jistotu si dojdu pro Pemprsky :DD a dudlík už mam...)

6 Magda Magda | 26. března 2008 v 20:01 | Reagovat

Moc hezká kapitolka.

7 Terka Terka | 27. března 2008 v 20:11 | Reagovat

Že se nestydíš to takhle utnout! ALe jinak super,jako vždy!!!:D

8 alex alex | E-mail | Web | 29. března 2008 v 18:46 | Reagovat

bezva závěr. doufám, že se tu brzy objeví nová kapitola. mimochodem, nemá Chris náhodou změnit osud Potterových?

9 Lightsoul Lightsoul | Web | 5. dubna 2008 v 11:39 | Reagovat

Téda, tak to je něco docela by mě zajímalo, co za Potter udělal :-D Moc se těším na další kapitolku:-) Jo a ještě bych se ti chtěla omluvit, že poslední dobou nepíši komenty, ale nějak vůbec nemám čas.

10 Hermione Hermione | 6. dubna 2008 v 11:40 | Reagovat

hele a nevzal si třeba Potter mnoholičnej lektvar a nepřeměnil se v toho Charlieho?? proto jí jako pozval do těch Prasinek a ted se proměnil zpátky a ona když ho viděla, tak utekla:D...ne to je jenom nápad..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama