25. kapitola

12. dubna 2008 v 22:54 |  Jiný svět=Nový život
To jste nečekali co? Nějak jsem dneska dostala náladu an tuhle povídku a tak jsem napsala další kapču....a mutím říct, že je i poměrně dlouhá....doufým že jsem vám udělala radost a že budete komentovat...:-)tak se mějte....papapa..jo a moooooo děkuji za komenty k předešlé kapitolce, mooooc mě potěšily....:-)

Ty s ním chodíš?
"JÁ TOHO POTTERA VÁŽNĚ ZABIJU!"
Chris malinko poskočila, když se Lily rozkřičela. Takhle Lily ještě neviděla. Z očí jí přímo létaly blesky a vlasy měla celé rozcuchané. Kdyby Chris Lily neznala, tak by z ní měla i strach. Opatrně přešla ke kamarádce.
"Lily no tak uklidni se. Pojď, posadíme se," snažila se ji uklidnit milým hlasem.
"Ale já se nechci posadit! Nejraději bych Potterovi zakroutila tím jeho krkem!!!" rozkřičela se zase Lily.
"Dobře, tak pojď nahoru do ložnice a tam mi všechno řekneš jo?" navrhla Chris, když si všimla, že je pozoruje celá společenská místnost.
Lily krátce a rychle přikývla a bez jediného slova se vydala po schodech do ložnice. Chris ještě hodila překvapený a omluvný pohled směrem k Petrovi a pak následovala kamarádku.
"Jé ahoj Lily, nejsi tu nějak brzo?" zeptala se Lenka, jen co Chris zavřela dveře.
Lily po ní hodila rozzuřený pohled a pak zase vykřikla:
"Jo jsem, ale mojí zásluhou to není!"
Lenka se na ni překvapeně podívala a pak střelila nechápavým pohledem po Chris.
"Lily mohla by ses už laskavě uklidnit a přestat po nás křičet?! My jsme ti nic neudělaly," vyjela po ni Chris.
Lily už vypadala, že se zase rozkřičí, ale nakonec se posadila na postel a smutně se na obě své kamarádky podívala.
"Omlouvám se! Asi jsem si potřebovala na někom vylít zlost."
"V pohodě, ale teď už nám konečně řekni, co se tak strašného stalo," řekla také už klidným hlasem Chris.
Lily se zhluboka nadechla a začala:
"No procházeli jsme se s Charlim po pozemkách. Bylo to strašně fajn. Celou dobu jsme si povídali a smáli jsem se. Ani jsem si to neuvědomila, ale najednou jsme se ocitli kousek od famfrpálového hřiště. Charli se zastavil a přitáhl jsi mě blíže k sobě. No a pak jsme se začali líbat, byla to jedna z nekrásnějších chvil v mém životě. Teda až do doby, než někdo prudce Charlieho odstrčil až spadl na zem," Lily nachvíli své vypravování přerušila, aby se mohla nadechnout, ale vzápětí pokračovala. Bylo na ni vidět, že vzpomínka na tu chvíli v ni zase vyvolává zlost.
"Byla jsem zmatená. Okamžitě jsem se podívala, kdo to udělala a k mému překvapení to byl člověk, kterého jsem v tu chvíli toužila spatřit nejmíň. Ano tušíte správně, byl to náš "dokonalý" Potter. Asi šel zrovna z tréninku, protože měl na sobě famfrpálový dres no a vypadal, že je zlostí bez sebe. No a pak se sehnul k Charliemu a začal na něj křičet.
"Ty jeden parchante, ještě jednou se Evansový dotkneš a já tě vlastnoručně zabiju!"
Vůbec jsem nechápala co to mele.
"Pane bože Pottre , co to děláš?!"
Rozkřičela jsem se na něj. No a on se na mě otočil a takovým tím ochranářským tón mi řekl:
"Neboj se Evansová, už ti ubližovat nebude!"
V tu chvíli jsem vážně myslela, že to semnou sekne. No a pak se do toho vložil Charli.
"Pust mě Pottre!" vykřikl na něj, ale ten dělal, jako že neslyší a tak se Charli rozpřáhl a chtěl mu dát do zubů, ale Potter nějakým zázrakem uhnul a pak mu jednu vrazil. A pak se strhla rvačka. Vůbec jsem nevěděla, co mám dělat a tak jsem skočila Potterovi na záda a křičela:
"Pottre ty idiote, vždyť my spolu chodíme! Jsme tu s ním naprosto dobrovolně! Tak už ho laskavě pustě!!!"
Potter se v tu chvíli zarazil a postavil se a já jsem spadla na zem.
"Ty s ním chodíš?" zeptal se zaraženě s nevěřícným výrazem.
"Jo chodíme spolu, ty blbče!" ozval se ze země Charli.
Potter vytřeštil oči a vyjeveně se na mě podíval.
"Jééé tak to se omlouvám Evansová, já si myslel, že tě tady otravuje," snažil se to zakecat.
"Tak to jsi myslel blbě a teď mi laskavě zmiz z očí, nebo tě zakleju tak, že tě ani vlastní matka nepozná," křikla jsem na ně. On ještě na mě házel nějaké ty jeho pitomé pohledy, ale nakonec odešel."
Zakončila své vypravování Lily.
"Cože? Tak to je teda fakt mazec! Takže James se popral s Charlim?" nevěřila Chris.
"A jak dopadla ta jejich rvačka?" vyzvídala Lenka.
"No konečný výsledek byl ten, že Charlí má zlomené zápěstí, přeražený nos a velký monokl pod okem. No a Potter měl roztržený ret a asi něco s kotníkem, protože kulhal."
"Tak to je vážně neskutečné. To bych do Jamese neřekla," řekla stále překvapeným hlasem Chris.
"Tak to se teď už vážně nedivým, že bys ho nejraději zabila! Já bych to na tvém místě udělala hned na místě," vložila se do hovoru Lenka.
"Asi bych to udělala, kdybych nemusela pomoct Charliemu na ošetřovnu."
"No myslím, že tenhle incident, bude na prvním místě v nejprobíranějších věcech na škole," řekla s úsměvem Chris.
"To vůbec není směšné! Tohle je teda ta nejhorší věc, co mi kdy Potter udělal! Bože jak já ho nenávidím!!!" stěžovala si Lily a zabořila hlavu do polštáře.
Chris se na ni smutně podívala a pomyslela jsi: No kdybych teď Lily sdělila, že si ho jednoho dne vezme a bude s ním mít dítě, tak mě asi pošle do blázince. V tom lepším případě. Bude to asi vážně fuška, ty dva dát dohromady.
Zbytek dne si pak holky povídaly a probraly skoro všechny lidi na škole. Dost se u toho nasmáli a Lily alespoň na chvíli přestala plánovat, jakým nejbolestněším způsobem by mohla zabít Pottera.
Holky právě snídaly, když do Velké síně vstoupili Poberti. Bylo to poprvé, co se Lily ocitla v jedné místnosti s Jamesem. Hned jakmile vešli, tak se James rozhlédl po síni a když zpozoroval Lily, která ho probodávala tím nejnaštvanějším pohledem, tak mírně zčervenal. Šlo na něm vidět, že má něco s nohou, protože když šel ke stolu tak znatelně kulhal a tržná rána, kterou měl na rtu také ještě nebyla zahojená. Všichni co právě byli na snídani, tak se po něm podívali a hned si něco začali šuškat. Už včera skoro celá škola věděla, že se Potter a Storm poprali.
Po snídani se holky vydaly na první dvouhodinovku lektvarů. Ta proběhla poměrně v klidu, teda pokud nepočítáte pravidelný narážky ze strany Zmijozelský a Blacka. Chris si pomalu, ale jistě začínala zvykat na toho nového Blacka a už ji nedělalo tak velké problémy ho v rámci možností ignorovat.
Poté následovala hodina Bylinkářstí, kterou dnes výjimečně museli Nebelvírští trávit ze se Zmijozelákama.
"Dobrý den třído!" pozdravila jen mladičká profesorka Prýtová, která tu letos nastoupila.
"Tak dneska mě napadl takový malý nápad. Rozhodla jsem, že dnes budete procovat ve smíšených dvojicích, do kterých vás roztřídím já osobně. Ale no tak netvařte se tak kysele, vždyť to bude zábava. No a teď k těm dvojicím."
Pak profesorka začala vyvolávat jednotlivé dvojice. Lenka k její radosti skončila s Remusem, Lily s nějakým klukem ze Zmijozelu a Chris k její zlosti se Snapem. Ale i tak na tom byla o hodně líp než třeba Petr, který musel být s Blackovou.
"Tak a teď se jednotlivé dvojice postaví ke stolu a začnou přesazovat rostliny, které vidíte před sebou. Snažte se být, co nejopatrnější. No a teď se můžete pustit do práce," pokračovala profesorka se zářivým úsměvem.
Chirs se pomalým krokem přesunula k jednomu stolu u které už na ni čekal její společník. Skoro nepostřehnutelným pohybem kývla hlavou na pozdrav, ale nedočkala se odezvy.
"No asi bychom měli začít," snažila se Chris navázat, alespoň nějaký náznak konverzace. Avšak Snape se na ni nenávistně podíval a dál nijak nereagoval.
Chris si povzdechla a dala se do práce. Sem tam se pohledem střetla se Snapem, ale jinak spolu nijak nekomunikovali. Hodina se už skoro blížila ke konci, když si Chris všimla, jak Snape po taji míří hůlkou směrem k Jamesovi.
"Hej co to děláš?" vyhrkla na něj okamžitě.
"Nic," odpověděl ji ledovým hlasem, avšak hůlku nesklopil.
"Jo to vidím! Jestli Jamesovi něco uděláš, tak budeš mít co dočinění semnou."
"Tebe se tak bojím."
To už se však Chris postavila a také si vytáhla hůlku. Zatím jsi jich nikdo moc nevšímal, což bylo poměrně neobvyklé.
"No uvidíme, co umíš! Tak se převeď!" provokovala ho Chris. Teď už si jich začínali ostatní všímat a pokukovali po nich.
Snape přímo pěnil vzteky, už to vypadalo, že doopravdy zaútočí, ale naštěstí si jich dříve všimla profesorka.
"Co si vy dva myslíte, že děláte! Tady jste na hodině a ne někde na bojišti. Oběma dvěma uděluji školní trest a buďte rádi, že vám neodeberu i nějaké body. Dneska v osm hodin se dostavíte do mého kabinetu," oznámila jim rozzuřeným hlasem profesorka.
Chris se zlostně podívala na Snapa a vrhla na něj nenávistný pohled, který ji okamžitě oplatil. Avšak ani jeden hůlku nesklopili.
"A byli byste tak laskaví a ty hůlky schovali?!" pokračovala profesorka.
V tu chvíli kdy oba sklápěli své hůlky se ozval zvon, který ohlašoval konec hodiny. Všichni jako na povel i začali balit své věci a spěchali co nejdříve ke svým kamarádům, aby co nejdříve tuto událost probrali.
"Co tě to napadlo Chirs?" zeptala se ji okamžitě Lenka, zatímco šli směrem do hradu.
"Ten hnusný had mířil na Jamese hůlkou a to ze zadu! To jsem nemohla dovolit, jestli ho chce vyzvat na souboj tak ať udělá z očí do očí a ne takhle podle ze zadu," odpověděla ji rozzlobeně Chris.
Když to Lily slyšela, tak si odfrkla.
"Měla jsi ho nechat a ještě mu poradit tu nejhorší kletbu, kterou znáš," ozvala se Lily.
Holky se po sobě podívaly a okamžitě se začaly veselé smát.
"No ale rozhodně se netěším na večer! Jsem zvědavá, co si na nás Prýtová nachystá. Doufám, že to bude něco snadného, nerada bych s tím hadem byla celou noc," postěžovala si Chris a posadila se k Nebelvírskému stolu. Holky se na ni s lítostí podívaly a přikývly.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 KiVi KiVi | Web | 13. dubna 2008 v 2:33 | Reagovat

Lil měla pravdu...měla mu ještě poradit xD Jak já toho Pottera nenávidim....hajzl blbej xDjinak krásně napsaný i když se tam celkem nic neděje :)

2 any any | Web | 13. dubna 2008 v 10:36 | Reagovat

krásný moc se mi tahle kapca libila pis rychle dalsi!!!!

3 luckily luckily | Web | 13. dubna 2008 v 10:37 | Reagovat

skvělá kapitolka...:)) a ten Snape je vážně podrazák, i když po tom všem, co mu Poberti udělali, není se čemu divit, že??:))

doufám, že kapča přibude co nejrychleji!!

4 Lali Lali | 13. dubna 2008 v 11:54 | Reagovat

krááásná kapitolka!!! Tuhle povídku mám moc ráda! Tak co nejdříve další kapitolku.

5 Magda Magda | Web | 14. dubna 2008 v 14:50 | Reagovat

Tak tahle kapitolka byla moooc hezká. Lily se umí rozzlobit. To jo. :D Fakt se Ti moc povedla. Už se těším na další.

6 LiZinKa LiZinKa | 14. dubna 2008 v 20:40 | Reagovat

noo peknéé:)...a to s Jamesom..ako sa pobil:D..na Lillynom mieste by ma z neho asi porazilo:D:..ach..no skoda,len ze este sa neprislo na to so Siriusom..lebo uz je to fakt dlho...a tesim sa na dalsiu kapcu:)

7 alex alex | E-mail | Web | 15. dubna 2008 v 13:07 | Reagovat

teda, docela jsem se bála, co hodlá Snape udělat. no a Lily zase slušně utřela Pottera:)hezky, hezky, těším se na další kapitolu

8 wastow wastow | Web | 18. dubna 2008 v 19:51 | Reagovat

supr kapča ale chce to další:)

9 danca danca | E-mail | 9. června 2008 v 14:02 | Reagovat

super ale jakto,ze tu nejsou dalsi kapci 2 mesice?????????????

10 Olča Olča | 11. června 2008 v 23:35 | Reagovat

prosím pokračuj

11 Kattelinka Kattelinka | E-mail | Web | 19. ledna 2009 v 17:34 | Reagovat

Hééééj to není féééér...pokrááááčko...prosímmm

12 Lenka Lenka | 22. února 2009 v 11:41 | Reagovat

halooo a co daaal?

13 MiHaRu MiHaRu | Web | 16. května 2009 v 21:54 | Reagovat

kotéééll měla by si v tom pokračovat má to smysl..... je to čuprovní povídka...

14 Missty Missty | 8. července 2009 v 16:51 | Reagovat

supr povídka...ale už by to vážne chtělo další kapitolku :)

15 Emma Emma | E-mail | Web | 20. července 2009 v 17:55 | Reagovat

jj honem další je to totiž naprosto super

16 TT TT | 2. ledna 2010 v 23:55 | Reagovat

Jsem tu nově... ale mám to během dne přečtený... a jen jedna vítka mi leží na srdci... kde je další kapitola????

17 vampire vampire | 26. července 2010 v 19:01 | Reagovat

no co to vyvadis takle dlouho nic nenapsat sup at se dozvim jak to je s blackem atd ... sup at je tu dalsi kapca jinak fakt krasny. Kaway!!!!! :-)

18 Taaw134101 Taaw134101 | 16. prosince 2010 v 21:41 | Reagovat

Prepáčte mi moju opovážlivosť, ale prosím vás. Napísali by ste pokračovanie:)?
Táto časť poviedky bola perfektná.:)

19 pajik pajik | 8. června 2014 v 15:56 | Reagovat

Ahojda, jsem zvědavá, jestli máš v plánu povídku dokončit? Je naprosto úžasná a je příšerná škoda ji nedokončit... Prosím, pokračuj :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama