Zimní turnaj 1

2. února 2011 v 2:09 | Luciiik |  Jednorázovky
Hola Hola!!! Tak jste se přece jen někteří dočkali! Konečně jsem opět tady, sice né s dalším pokračováním povídek, ale s první částí Jednorázovky, která mě dneska napadla jako blesk z čistého nebe a tak jsem ji hned v práci hodila na papír. Berte to lehce s rezervou, přece jen už jsem dlouho nepsala. Doufám že se vám bude líbit a že ji oceníte nějakým tím komentářem...papa P.S: když se první část bude líbit přidám pokračování.:-)
P.S.S: Když už nechcete nebo nepíšete komentáře, tak alespoň prosím hlasujte v anketě..díkyBylo krásné slunečné nedělní ráno a Velká síň byla plná ospalých a neustále zývajících studentů. V čele síně, přesně uprostřed dlouhého učitelského stolu, stál ředitel Albus Brumbál. Brzké ranní paprsky se mu odrážely v jeho dlouhých stříbrných vousech a vlasech.

"Krásné dobré ráno všem!" pozdravil je s širokým úsměvem.

"No nemáme to krásné, slunečné, zimní ráno?" podotkl a úsměv se mu ještě víc rozšířil, když se rozhlédl po unavených a ospalých studentech.

"Jak pro koho! Chtěl bych vidět, jak by jemu připadalo krásné, kdyby celou noc řádil po lese a pak musel vstávat v 7 ráno! Jediný den, kdy jsem se mohl pořádně vyspat a on nás vytáhne z postele. On se snad zbláznil!" rozčiloval se Sirius u Nebelvírského stolu a jeho kamarád James mu ospalecky přikyvoval.

Naneštěstí tu poslední větu řekl tak na hlas, že se nesla celou Velkou síní až k učitelskému stolu.

"Ne, nezbláznil pane Blacku, i když to mnozí lidé tvrdí," mrknul na Siriuse Brumbál. Sirius v tu ráno zrudl a nenápadně se posunul na své židli pod stůl.

"Nuže je na čase, abych vám vysvětlil proč tu vlastně všichni jste. Včera večer, když jsem si dopřával odpočinku v ředitelské koupelně a užíval si klidu a pohody, kterou mi poskytovala horká bublinková koupel, mimochodem to byste nevěřili kolik různých a zajímavých kohoutků, které vytváří ty nejúžasnější a nejbizardnější bubliny, se tam najde. Některé, když je skombinujete dokonce vytváří…"

Ovšem co tyto kohoutky vytváří, se pobavení studenti už nedozvěděli, jelikož byl Brumbál přerušen tichým odkašláním od profesorky McGonagallové, která se na něj dívala lehce káravým pohledem.

"Myslím, že jste nám chtěl říct něco jiného a ne popis vaší večerní koupele pane řediteli," poznamenala tiše.

"Ovšem, ovšem. Kde jsme to tedy skončili…ano už vím! No a tak mě napadlo, že by bylo zábavné si zpříjemnit příští víkend a to takovým malý Zimním turnajem! Ten by obsahoval 3 disciplíny, které by byly rozdělené do 2 dnů. Účastnila by se ho 4-7 členná smíšená družstva, která by soutěžila mezi sebou a družstvo, které by na konci zvítězilo, by vyhrálo den ve světoznámých kouzelnický lázní, které se nachází nedaleko odsud."

Velká síň rázem ožila. Už byste tu nenašli ani jednoho pospávajícího studenta, naopak jako kouzlem všichni ožili. Všichni mezi sebou probírali nadcházející soutěž nebo právě slibované lázně.

"No tak to je paráda! Beru vše zpět, co jsem řekl, nebo si myslel, o tom že je Brumbál blázen! To se musíme určitě zúčastnit!" rozkřikl se vzrušeně James po svých kamarádech.

"A hlavně musíme vyhrát Dvanácteráku!" doplnil ho Sirius.

"Jen je tu malý háček pánové," podotkl zamyšleně Remus," a to, že ta družstva mají být SMÍŠENNÁ," pokračoval.

V tu samou chvíli se o kousek dál u stolu probíraly holky úplně tu samou věc.

"Samozřejmě, že jdeme do toho Kate!" odpovídala Lily své tmavovlasé kamarádce.

"Nemůžeme si přece nechat ujít možnost, že strávíme den v lázních! Slyšela jsem, že tam mají úžasné masáže a ještě úžasnější maséry." mrkla spiklenecky na své kamarádky Andy.

"Jen je problém v tom, že zatím nemáme mužskou část našeho družstva. Leda že…" Kate svou myšlenku nedokončila, jen svůj pohled stočila na opačnou stranu stolu, kde seděli kluci.
Ti přesně v tu samou chvíli zírali na holky a oběma skupinám hlavou šla ta stejná myšlenka.

"To by možná šlo," ozvalo se z úst Remuse i Kate v jednu chvíli.

"To snad nemyslíš vážně Kate! S Potterem v jednom týmu? Ne to po mě nemůžeš chtít," žadonila Lily s hrůzou v očích. Ale bylo jí to prd platné, jelikož se už Kate i Andy, které to přišlo jako nejlepší možné řešení, zvedaly od stolu a mířily směrem ke klukům.

"No ty máš, ale nápady Remusi," rozzářil se James, když mu došel kamarádův nápad a hlavně když viděl, jak k nim míří holky společně s jeho milovanou Lily.

"No já z toho nejsem až tak úplně nadšený, jelikož se mě už Andy několikrát snažila uhnat, ale budiž. Uznávám, že schopnější ženskou posilu do našeho týmu bychom nenašli." zhodnotil situaci Sirus.

Holky přišli až k místu, kde seděli kluci, a zastavily se.

"Takže aby bylo jasno. My potřebujeme vás a vy zase nás! Všichni chceme vyhrát a o nic jiného taky nepůjde! Všechny naše spory půjdou stranou, ať je to cokoliv!" ujala se slova Kate.

"To zní férově. Jde nám přece o výhru! Kdo by se taky nechtěl na den ulít ze školy a taky porazit ty oslizlé zmijozeláky," ušklíbl se Sirius.

"Dobře takže si stanovíme jasná pravidla, která se budou dodržovat," pokračovala dál Kate.

"Zaprvé žádné vyznávání lásky a pozvání na rande v průběhu soutěže," s touhle podmínkou se důrazně podívala na Jamese.

" Za druhé žádné naschvály ani slovní urážení," teď se zase podívala na Siriuse.

"Dobře, dobře! Ale já mám taky jednu podmínku. Když už máme být jeden tým, budeme si říkat křestními jmény!" vložil se do rozhovoru James.

"S tím bychom snad neměly mít žádný problém co?" odpověděla Kate a podívala se po svých dvou kamarádkách. Andy přikývla a Lily s nakvašeným pohledem, který jasně značil ,
AŽ BUDME SAMY ZABIJU TĚ, také přikývla.

"Takže domluveno," zaradoval se Remus. Chtěl ještě něco říct, ale byl přerušený dlouhým a hlasitým : "TICHOOOO", které se neslo od učitelského stolu.
V tom mumraji, který okamžitě nastal, si nikdo nevšiml, že by chtěl ředitel, ještě ve svém proslovu pokračovat. Po několika neúspěších, kdy si snažil sjednat pozornost, si kouzlem zvýšil hlas a všechny překřičel.

"Tak, pokud mi už konečně dovolíte opět pokračovat, rád bych vám oznámil, jaké to ty 3 disciplíny vlastně budou," pokračoval už normálním hlasem.

"První disciplína budou závody na bruslích. Pokud někdo nevíte, co to brusle jsou, tak se poptejte svých kamarádů z mudlovských rodin a ti vám to určitě velice rádi osvětlí."
Jakmile vyslovil název brusle, většina studentů se po sobě nechápavě koukala, jen málo z nich vědělo o čem to Brumbál vlastně mluví.

"Říkal jsem si, že by to mohla být docela legrace. Jinak už dnes jsem nechal celé jezero zamrznout a dole ve Vstupní síni budou k vypůjčení všechny možné velikosti bruslí, takže bych vám doporučoval si to jít co nejdříve vyzkoušet. Přesná pravidla a popis této první disciplíny dostanete v průběhu týdne. Dále 2. disciplína se bude konat v neděli dopoledne a bude obnášet postavení toho nezajímavějšího, nejoriginálnějšího a nejzábavnějšího sněhuláka. A poslední disciplína bude oblíbená kuličková bitva, při níž bude vašim úkolem uhájit svého sněhuláka a na druhé straně nějak potupit soupeřova sněhuláka. No myslím, že jsem řekl vše, co jsem zatím říci chtěl, další informace dostanete, jak bylo řečeno v průběhu týdne. Tak a teď už vám přeji krásnou neděli," s tím se posadil a dal se do rozhovoru s profesorkou McGonagallovou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Chceš pokračování?

Ano 92.9% (13)
Ne 7.1% (1)

Komentáře

1 Alex Alex | Web | 2. února 2011 v 19:04 | Reagovat

No páni, to jsi mě dostala, že ses tu ukázala, ale samozřejmě jsem moc ráda. Povídka je pěkná a taky zábavná. Já být na místě studentů, budu na Brumbála pěkně nadávat, proč mě tahá z postele kvůli zimních hrátkám. Těším se na pokračování!

2 Black Star Black Star | E-mail | Web | 5. dubna 2011 v 8:04 | Reagovat

úžo nápad!! .. ja cem pokračovanie!! ..a vôbec to nebolo zlé, podľa mňa píšeš stále skvele :P :D

3 lenkafashion lenkafashion | 20. září 2011 v 13:48 | Reagovat

Lenkafashion.blog.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama